Cestovanie

Ako sa pripraviť na návštevu Toskánska?

Ako sa pripraviť na návštevu ToskánskaDovolenka v Toskánsku? Taliansko má veľa tvárí, ktoré vás môžu presvedčiť, že je to jedna z najkrajších krajín. Super dovolenka v Toskánsku, čo je vyhľadávanou destináciou pre mnohých romantikov a milovníkov dobrého vína. Samotná oblasť Toskánska prináša oveľa viac. Nejde o miesto určené pasívnym turistom, ale naopak pre aktívnych ľudí, Toskánsko sa dá skvelo preskúmať, napríklad aj na bicykli. Naplánujte si návštevu Toskánska podľa nás.

Ako sa do Toskánska dostať

Návštevu Toskánska môžete zrealizovať mnohými spôsobmi. Ak máte málo času, pravdepodobne vyberte lietadlo a potom si prenajmite vozidlo.

Ak sa rozhodnete pre cestovanie na bicykli, tak je vhodné sa vydať cez Rakúsko, u Brenneru prejsť Alpy, okolo Lago di Garda a okolo Modeny a Bologne.

Florencia je priorita

návšteva ToskánskaUistite sa, že si na návštevu Toskánska kúpite podrobnú mapu regiónu, aby ste nezablúdili a predovšetkým si nenechajte ujsť pekné miesto. Centrom Toskánska je Florencia, ktorá by mala byť vašou hlavnou destináciou.

Nájdete tu rieku Arn, ktorá môže byť jednou z vašich pamiatok. Odporúčame navštíviť Piazzale Michelangelo.

Určite navštívte miestne kaviarne alebo bistrá, je to skvelý zážitok, len dajte pozor na ceny, niekde môžu byť vysoké.

Oblasť okolo Pise

Nachádzať sa na brehu jazera Lingur, v meste Viaréggio. Zaujímať by vás mala ďalej Pisa, respektíve slávna šikmá veža v Pise a tiež kláštor Certosa di Pisa.

Je vhodné tu zotrvať dlhšiu dobu, zhliadnuť miestny život a dozvedieť sa niečo o miestnom cirkevnom živote, ktorý má veľmi prísne pravidlá.

Nezabudnite vyskúšať

pivo ako elixir zdraviaKaždý pravý Slovák isto ochutná pivo, je možné naraziť tu predovšetkým na značky Birra Picollo, ale nájdete tu aj Heineken a i. Zabudnúť by ste nemali na cappucino a tiež ochutnať cestoviny, ktoré majú Taliani zaručene najlepšie.

Ak túžite po naozaj peknom suveníre, tak je to víno z miestnej oblasti, je veľmi špecifické a jeho chuť je lahodná.

Niečo pre cyklistov v Toskánsku

Cestou po Toskánsku je veľa vysokých kopcov, ktoré sú obľúbenou výzvou cyklistov, ak sa cítite na zručného jazdca, tak je toto pre vás ako stvorené.

Ak cestujete mimo veľkých miest. Nájdete tu malé romantické rybárske dediny, ktoré vyzerajú magicky.

Mesto Lucca

mapa ToskánskaJedno z krásnych miest je aj Luka, narazíte tu na nespočetné množstvo pamiatok a historických odkazov, už na začiatku vás privítajú hradby.

Skvelým zážitkom je tiež navštíviť amfiteáter, ktorý pripomína minulosť. Ak máte radi históriu, ste spokojní aj s Volterrou, takže je tu aj veľa pamiatok.

Tipy na návštevu Toskánska

Toskánsko je obrovské a je ťažké vidieť všetko. Nemali by ste sa vyhnúť Siene. Obdivujte prístavy, múzeá a vinice. Nikdy sa nevyhýbajte reštauráciám, a ak si chcete skutočne vychutnať Toskánsko, nebudete sa vyhýbať ani alkoholu.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button