Cestovanie

Ako si užiť Bari?

Tipy pre návštevu Bari

ako si užiť BariBari je prístavné mesto v južnej časti Talianska, ktoré ponúka návštevníkom mnoho zaujímavých miest a aktivít. Mesto je známe svojou bohatou históriou, kultúrou a krásnymi plážami.

Bari je najväčšie mesto v regióne Apúlie a ponúka mnoho možností na objavovanie a užívanie si tohto krásneho miesta.

Ak hľadáte niečo, čo by ste mohli robiť v Bari, môžete navštíviť historické pamiatky, ako napríklad Katedrálu sv. Mikuláša, ktorá je najstaršou katedrálou v meste, alebo Castello Svevo, ktorý sa nachádza v centre mesta.

Okrem toho môžete navštíviť aj mnoho múzeí a galérií, kde si môžete pozrieť umenie a históriu mesta.

Pre tých, ktorí sa chcú užívať krásne pláže, Bari ponúka mnoho možností. Môžete si vybrať medzi plážami priamo v meste alebo sa vybrať na výlet do okolitých oblastí. Okrem toho, môžete sa vybrať na prechádzku po malebných uličkách mesta a ochutnať typické jedlá z Apúlie, ktoré sú vynikajúce.

Bari je skvelé miesto na dovolenku, kde si môžete užiť krásne prostredie a zároveň objavovať nové miesta a zážitky.

Ako sa Dostať do Bari

Letom

lietadlom do ParížaBari má vlastné letisko, ktoré sa nachádza blízko mesta. Letisko je spojené s mnohými európskymi mestami, ako aj s mnohými miestami v Taliansku.

Väčšina nízkonákladových leteckých spoločností, ako napríklad Wizzair, letí do Bari.

Ceny leteniek sa líšia v závislosti od ročného obdobia a dĺžky pobytu. Cestovanie letom je rýchle a pohodlné.

Vlakom

V Bari sa nachádza železničná stanica, ktorá ponúka spojenie s mnohými veľkými mestami v Taliansku, ako je Rím, Florencia a Neapol. Cestovanie vlakom je veľmi pohodlné a skvelý spôsob, ako zažiť krajinu. Jazda vlakom je tiež pomerne lacná.

Autobusom

Do Bari premávajú autobusy z iných talianskych miest, ale aj z iných európskych miest. Autobusová stanica sa nachádza v blízkosti centra mesta. Cestovanie autobusom je tiež pomerne lacné a pohodlné.

Pri výbere spôsobu dopravy je dôležité zvážiť vaše potreby a preferencie. Ak chcete cestovať rýchlo a pohodlne, letom je najlepšou voľbou. Ak sa chcete vybrať na cestu za dobrodružstvom a zažiť krajinu, vlakom alebo autobusom je skvelou voľbou.

Pri cestovaní do Bari je tiež dôležité zvážiť, ktoré letisko v Taliansku je pre vás najvhodnejšie. Okrem letiska v Bari sú k dispozícii aj letiská v Ríme, Miláne a Neapole. V závislosti od vašej polohy a cestovných plánov sa môžete rozhodnúť pre najvhodnejšiu možnosť.

Ubytovanie v Bari

Bari je populárna turistická destinácia a ponúka širokú škálu ubytovacích možností. Bez ohľadu na váš rozpočet alebo preferencie, určite nájdete ubytovanie, ktoré vyhovuje vašim potrebám.

Hotely

V Bari je množstvo hotelov, ktoré ponúkajú rôzne typy izieb a služieb. Väčšina hotelov sa nachádza v centre mesta alebo v blízkosti pláže. Ceny sa môžu líšiť v závislosti na sezóne a umiestnení hotela.

Najluxusnejšie hotely v Bari ponúkajú prvotriedne zariadenia, ako sú spa, bazény a reštaurácie s michelinskými hviezdami. Väčšina z nich sa nachádza v centre mesta alebo v blízkosti pláže. Ceny sa pohybujú od 200 € až po 500 € za noc.

Ak hľadáte lacnejšie ubytovanie, môžete si vybrať z množstva stredne veľkých a malých hotelov. Ceny sa pohybujú od 50 € do 150 € za noc.

Airbnb

Airbnb je v Bari veľmi populárny a ponúka množstvo možností pre turistov. Môžete si vybrať z celých apartmánov, izieb v dome alebo izieb v bytoch. Ceny sa môžu líšiť v závislosti na umiestnení a vybavení ubytovania.

Airbnb v Bari ponúka rôzne typy ubytovania pre rôzne typy cestovateľov. Od malých izieb pre jednu osobu až po celé apartmány pre rodiny alebo skupiny priateľov. Ceny sa pohybujú od 20 € do 150 € za noc.

Ak hľadáte ubytovanie, ktoré ponúka viac súkromia a nezávislosti, Airbnb je pre vás tou správnou voľbou. Môžete si vybrať z množstva možností a nájsť ubytovanie, ktoré vyhovuje vašim potrebám.

Zhrnutie

Bari ponúka množstvo možností pre ubytovanie, od luxusných hotelov po lacné izby v domoch. Airbnb je tiež veľmi populárne a ponúka rôzne typy ubytovania pre rôzne typy cestovateľov. Nech už si vyberiete akúkoľvek možnosť, určite nájdete ubytovanie, ktoré vyhovuje vašim potrebám a rozpočtu.

Pamiatky a Atrakcie

Staré Mesto

Bari má starobylé mesto s množstvom úzkych uličiek, ktoré sú plné bariérskeho života. Návštevníci tu môžu vidieť mnoho historických budov a pamiatok, ktoré sú súčasťou mesta už veľa storočí. Staré mesto Bari je veľmi obľúbené medzi turistami a ponúka mnoho možností na prechádzky a objavovanie.

Chrámy

Bari má mnoho krásnych chrámov, ktoré sú súčasťou mesta už veľa storočí. Najznámejší z nich je katedrála San Sabino, ktorá sa nachádza v blízkosti histórickej časti mesta. Tento krásny kostol bol postavený v 12. storočí a je považovaný za jednu z najvýznamnejších atrakcií mesta. Medzi ďalšie krásne kostoly patrí Bazilika San Nicola, ktorá je považovaná za jednu z najvýznamnejších barokových pamiatok v Taliansku.

Hrad Castello Svevo

Hrad Castello Svevo je veľmi známa atrakcia v Bari. Tento krásny hrad bol postavený v 12. storočí a bol používaný ako pevnosť a kráľovské sídlo. Dnes je hrad otvorený pre návštevníkov a ponúka mnoho možností na prehliadky a objavovanie histórie.

Unesco Pamiatky

Bari má niekoľko Unesco pamiatok, ktoré sú zahrnuté do zoznamu svetového dedičstva. Jednou z najznámejších pamiatok je Castel del Monte, ktorý sa nachádza v blízkosti mesta. Tento krásny zámok bol postavený v 13. storočí a je považovaný za jednu z najvýznamnejších pamiatok v Taliansku. Okrem toho, mesto má aj mnoho ďalších pamiatok, ktoré sú považované za súčasť svetového dedičstva, vrátane katedrály San Sabino a Baziliky San Nicola.

Bari je plné historických budov a pamiatok, ktoré sú súčasťou mesta už veľa storočí. Staré mesto, chrámy, hrad Castello Svevo a Unesco pamiatky sú len niektoré z najznámejších atrakcií, ktoré mesto ponúka. Tento krásny taliansky región je ideálnym miestom na prechádzky a objavovanie histórie a kultúry.

Pláže a Kúpanie

Najlepšie Pláže

užite si Ibizu na plážiBari nie je známe pre svoje pláže, no aj napriek tomu sa tu nájdu pekné miesta na kúpanie. Väčšina pláží je kamienková a často sú v blízkosti prístavov. Ak hľadáte najlepšie pláže v Bari, odporúčame sa vydať mimo mesta.

Jedným z najkrajších miest na kúpanie v okolí Bari je pláž Lama Monachile, ktorá sa nachádza v Polignanu a Mare.

Pláž je uzavretá medzi dvoma skalnými stenami a ponúka nádherný výhľad na more. Ďalšou obľúbenou plážou je Pane e Pomodoro, ktorá sa nachádza v samotnom meste Bari. Táto pláž je vhodná pre tých, ktorí hľadajú miesto na kúpanie v blízkosti mesta.

Ostrovy

Ak hľadáte niečo viac dobrodružné, môžete sa vydať na niektorý z blízkych ostrovov. Najznámejším ostrovom v okolí Bari je ostrov San Pietro, ktorý sa nachádza v Ligurskom mori. Ostrov ponúka krásne pláže a nádhernú prírodu. Ďalším obľúbeným ostrovom je Tremiti, ktorý sa nachádza v Jadranskom mori. Ostrov ponúka nádherné pláže a množstvo možností na vodné športy.

Kúpanie v Jadranskom More

Jadranské more je obľúbenou destináciou pre kúpanie a vodné športy. Voda je tu čistá a teplota v lete dosahuje až 28 stupňov Celzia. Okrem plávania sa tu dá vyskúšať množstvo vodných športov, ako napríklad potápanie, surfovanie, windsurfing a kajakárstvo.

Ak hľadáte miesto na kúpanie v Bari, odporúčame sa vydať na pláž Lama Monachile alebo Pane e Pomodoro. Ak máte radi dobrodružstvo, môžete sa vydať na niektorý z blízkych ostrovov. Jadranské more ponúka množstvo možností na vodné športy a je ideálne pre kúpanie v lete.

Výlety v Okolí

Ak sa chystáte navštíviť Bari, určite sa nechajte okúzliť aj jeho okolím. V tejto časti sa dozviete o niektorých zaujímavých výletoch, ktoré môžete podniknúť.

Mesto Matera

Matera je historické mesto, ktoré sa nachádza v regióne Basilicata. Toto mesto je známe svojimi skalnými kostolmi a jeskynnými obydlia, ktoré sú zapísané v UNESCO zozname svetového dedičstva. Matera je vzdialená približne 1,5 hodiny jazdy od Bari, a preto je to výborná možnosť na výlet.

Apúlia

Apúlia je región v južnej časti Talianska, ktorý sa nachádza pri Jadranskom mori. Tento región je známy svojimi krásnymi plážami, historickými pamiatkami a skvelou kuchyňou. V Apúlii sa nachádza množstvo zaujímavých miest, ktoré sa oplatí navštíviť, ako napríklad mesto Lecce, Castel del Monte alebo trulli v Alberobelle.

Ostrov Bali

Ostrov Bali je malý ostrov, ktorý sa nachádza v Jadranskom mori, približne 30 minút lodnou plavbou od Bari. Tento ostrov je známy svojimi krásnymi plážami a krištáľovo čistou vodou. Na ostrove Bali sa nachádza aj niekoľko reštaurácií a barov, kde si môžete vychutnať miestne špeciality.

Ak sa chystáte na výlety v okolí Bari, nezabudnite si zabezpečiť dostatočnú dopravu a ubytovanie. Väčšina miest v okolí Bari je vzdialená niekoľko hodín jazdy, a preto sa oplatí zvoliť si ubytovanie v blízkosti miesta, ktoré chcete navštíviť.

Gastronómia

Bari ponúka širokú škálu miestnych špecialít, ktoré sú neodolateľné pre milovníkov talianskej kuchyne. Tento región je známy svojimi čerstvými morskými plodmi, olivovým olejom a chrumkavým chlebom.

Miestne Špeciality

Medzi najznámejšie miestne špeciality patria „orecchiette“, ktoré sú tradičné talianske cestoviny v tvare uší, ktoré sa často podávajú s paradajkovou omáčkou a čerstvým syrom. Ďalšou populárnou jedlom v Bari je „focaccia“, ktorá je podobná talianskej pizze, ale s hrubším cestom a menej syra.

Najlepšie Reštaurácie

Bari má množstvo reštaurácií, kde si môžete užiť skvelé jedlo. Medzi najlepšie reštaurácie v meste patria „La Cecchina“, „Trattoria Sant’Anna“, „Osteria al Duomo“ a „Pescaria“. Tieto reštaurácie sú známe svojimi čerstvými morskými plodmi a tradičnými talianskymi jedlami.

Vyskúšajte Orecchiette a Pizzu

Ak hľadáte najlepšie miesto na ochutnanie miestnych špecialít, odporúčame vyskúšať jedlo v reštaurácii „La Cecchina“. Táto reštaurácia ponúka skvelé orecchiette a pizzu s čerstvými ingredienciami. Ak hľadáte najlepšiu pizzu v meste, navštívte reštauráciu „Pescaria“, kde si môžete vychutnať tradičnú taliansku pizzu s čerstvými morskými plodmi.

Celkovo, Bari ponúka množstvo skvelých reštaurácií a miestnych špecialít, ktoré určite stojí za to vyskúšať. Odporúčame vám vyskúšať orecchiette a pizzu, ktoré sú neodolateľné pre milovníkov talianskej kuchyne.

Cestovanie s Deťmi

Pri cestovaní s deťmi do Bari je potrebné zvážiť niekoľko faktorov, ktoré môžu ovplyvniť pohodlie a zážitok celej rodiny. Našťastie, Bari ponúka množstvo aktivít a výletov, ktoré môžu byť zaujímavé aj pre najmenších členov rodiny.

Aktivity pre Deti

Bari má množstvo atrakcií, ktoré sú vhodné pre deti. Napríklad, ak hľadáte niečo, čo by bolo vhodné aj pre najmenších, môžete navštíviť detské ihriská, ktoré sa nachádzajú v mnohých parkoch v meste. Tu si deti môžu zahrať na šmykľavkách, preliezať sa cez prekážky alebo sa hrať v pieskovisku.

Pre staršie deti môže byť zaujímavá návšteva ZOO v Bari, ktorá ponúka množstvo zvierat z celého sveta. Okrem toho, ak máte radi adrenalínové zážitky, môžete navštíviť kartovú dráhu alebo paintballové ihrisko.

Výlety pre Deti

Ak by ste radi strávili deň mimo mesta, Bari ponúka množstvo možností na výlety pre deti. Napríklad, môžete sa vybrať na pláž, kde si deti môžu užívať slnko a more. Okrem toho, môžete navštíviť niektoré z okolitých miest, ako napríklad Alberobello, ktoré je známe svojimi trulli domami, alebo Materu, ktorá je zahrnutá na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Pri plánovaní výletov je dôležité zvážiť vek detí a ich záujmy. Ak máte malé deti, môžete sa vybrať na výlet do neďalekej farmy, kde si môžu pozrieť zvieratá a dokonca si vyskúšať dojenie kráv. Staršie deti by mohli byť zaujaté návštevou niektorého z miestnych hradov alebo zámkov.

V závislosti od počasia a ročného obdobia, môžete tiež zvážiť návštevu niektorého z miestnych parkov, ktoré ponúkajú rôzne aktivity, ako napríklad cyklistiku, turistiku alebo jazdu na koni.

Celkovo, Bari je skvelým miestom pre rodinnú dovolenku. S množstvom aktivít a výletov, ktoré ponúka, môžete byť istí, že si každý člen rodiny príde na svoje.

Tipy a Triky

Ak sa chystáte navštíviť Bari, môžete sa tešiť na skvelý čas v tomto talianskom meste. Aby ste si však užili dovolenku na maximum, ponúkame vám niekoľko užitočných tipov a trikov.

Balenie kufru

Pred balením kufru si treba pozrieť predpoveď počasia v Bari. V lete býva veľmi horúco a suché, takže nezabudnite zobrať so sebou ľahké a vzdušné oblečenie. V zime býva chladnejšie, takže si zoberte teplejšie oblečenie a bundy.

Keďže Bari je prístavné mesto, môže sa stať, že sa na vašom kufru objavia škrabance alebo iné poškodenia. Preto sa odporúča použiť kvalitný kufr s tvrdým obalom a zabaliť veci do ochranných obalov.

Cestovanie

Ak sa rozhodnete pre cestovanie vlakom, môžete si vychutnať krásne výhľady na krajinu. Cestovanie autobusom je tiež možnosťou, ale treba si zistiť, ktoré linky premávajú do Bari.

V samotnom meste sa dá pohybovať pešo alebo na bicykli. Je to ideálny spôsob, ako spoznať mesto a ušetriť na doprave.

Užiť si Bari

Bari ponúka množstvo zaujímavých miest a pamiatok, ktoré sa oplatí navštíviť. V centre mesta sa nachádza historická časť s katedrálou a bazilikou sv. Mikuláša. Okolie mesta ponúka krásne pláže a prírodné parky.

V Bari sa oplatí ochutnať miestnu gastronómiu, ktorá je založená na morských plodoch. Medzi najznámejšie jedlá patrí focaccia, orecchiette a polpo alla pignata.

Využiť čas

Ak máte dostatok času, môžete sa vybrať na výlety do okolia. V regióne Apúlia sa nachádza množstvo krásnych miest ako Monopoli, Alberobello a Ostuni. Pre plánovanie výletov sa odporúča použiť Google mapy.

V Bari sa tiež konajú rôzne festivaly a podujatia. Medzi najznámejšie patrí festival sv. Mikuláša a karneval. Ak sa chystáte na dovolenku v Bari, odporúčame si pozrieť kalendár miestnych podujatí.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button