Cestovanie

Ako spoznať Viedeň?

Spoznanie viedneViedeň je mestom Mozarta, opery, umenia a niekdajším sídlom cisárov. Mestom, kde sa snúbi impozantná architektúra stavieb z devätnásteho storočia s modernou architektúrou. K posedeniu tu láka rad kaviarní, v ktorých akoby sa zastavil čas, na druhú stranu mesto ponúka aj rad štýlových moderných barov a klubov.

Čo je potrebné ak chcete spoznať Viedeň:

víkend vo viedniViedeň je najkrajšia počas Vianočných sviatkov, kedy je mesto krásne vyzdobené. Navštívte miestne vianočné trhy, ktoré sú známe po celej Európe svojím jedinečným čarom.

Zaistite si ubytovanie. Viedeň ponúka nespočetné množstvo hotelov a hostelov všetkých cenových kategórií.

Cestovanie do Viedne je ľahké, najlacnejšie vyjde autobusová doprava. Obojsmerný cestovný lístok z Bratislavy vás vôbec nevyjde draho.

Zapojte sa do Medzinárodného Viedenského festivalu, ktorý ponúka obrovskú škálu umelcov, predstavené, zábavy a večernej hudby. Ide o najväčší festival roka, ktorý sa koná od polovice mája do polovice júna.

Najznámejšia katedrála vo Viedni

Nenechajte si ujsť katedrálu svätého Štefana a Hofburg (Cisársky palác). Za návštevu tiež stojí neďaleko Hofburgu sa nachádzajúci rakúsky Parlament. Je to reprezentatívna budova stojaca na okružnom výstavnom bulvári Ringstrasse v strede mesta.

výlet do viedneNavštívte múzeum Sigmunda Freuda. Pozrite sa, kde býva, čo vlastnil, na jeho poznámky a možno sa dozviete aj niečo o jeho detstve.

Jedinečný zážitok je návšteva Viedenskej Štátnej opery, ktorá ponúka dostupné vstupenky pre každého. Je to naozaj jedinečný zážitok.

Prater, miesto zábavy pre malých aj veľkých, sa nachádza v rovnomennom parku založenom Jozefom II. v roku 1766. Nájdete tu mnoho atrakcií, zábavy a cukrovej vaty po celý rok.

Tipy ako spoznať Viedeň

Cena cestovných lístkov:

  • jednorazový 2,20EUR
  • 24 hodinový 5,70 EUR
  • 72 hodinový 13,60 EUR
  • týždenný 14,00 EUR

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button