Úvod / Ako si vybrať / Ako vybrať autokemp?

Ako vybrať autokemp?

ako si vybrať autokempUvažovali ste o dovolenke v štýlovom autokempe? Vziať si svoj príves, všetko potrebné mať so sebou a zaparkovať až na lúke neďaleko vody? Ak áno, spísal som pre vás pár základných informácií, ako si vybrať autokemp/autokemping.

Rôzne druhy autokempov


kempovanie v prírodeKempy majú určite rôznu kvalitu. Niekde nájdeme čisté sprchy, záchody, skvelé zázemie a dovolenku môžete krásne prežiť bez toho, aby ste opustili kemp. Inde je zase všetko špinavé, staré a hrdzavé a vám tak nezostáva nič iné, než zatínať zuby.

Najideálnejšie je kempovať v turisticky žiadaných oblastiach, pretože máte väčší výber z množstva kempov.

Spoločenstvo kempov


Kvalita takýchto kempov sa hodnotí podľa hviezdičiek. Tie udeľuje Medzinárodné Spoločenstvo kempov, zakaždým na tri roky. Po troch rokoch sa vráti a kemp znovu prehodnotí. Najlepšie je na tom štvorhviezdičkový autokemp.

autokempovanieAvšak pozor, počet hviezd neodráža kvalitu, ale vybavenosť autokempu. Takže ak v bare čapujú kyslé pivo, alebo sú špinavé záchody, tak to zistíte až po vlastnej skúsenosti. Ale aj napriek tomu sú požiadavky, hoci na jednu hviezdu dosť vysoké. Kemp by mal byť prístupný 24h, nočne osvetlený, a mať umývadlá, WC, sprchy, ohnisko aj popolnice.

Podľa čoho teda autokemp vyberať?

Najideálnejšie je okrem hviezdičiek dbať tiež na odporúčania od známych, alebo sa porozhliadnuť na internete v diskusiách na hodnotenie autokempu. Avšak nič vám nedá lepší pohľad, než vlastná skúsenosť.

Ceny autokempov


Ceny sa líšia kemp od kempu. Niektoré kempy si účtujú jednotnú cenu, iné pozerajú na veľkosť stanu, počet áut, karavanov, alebo osôb.

Pozrite si aj článok ako ušetriť na dovolenku a ako sa starať o stan.

Ako vybrať autokemp?
5 (99.39%) 33 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

opasky pre pánov

Ako vyberať pánske opasky?

Pánske opasky patria medzi základné módne doplnky, ktoré dokážu dať smer celému nášmu obliekaniu, ale …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *