Úvod / Cestovanie / Ako cestovať po diaľniciach v zahraničí?

Ako cestovať po diaľniciach v zahraničí?

ako cestovať autom po diaľniciach v zahraničíNajrýchlejší presun v aute zaznamenáte zaručene pri jazde po diaľnici. Tieto vysokorýchlostné komunikácie sú však spoplatnené nielen u nás, ale aj v zahraničí. Ako sa vysporiadať s cestovaním po diaľniciach v zahraničí sa dočítate v tomto článku.

Cestovanie po diaľniciach v zahraničí


cestovanie po diaľnici v zahraničíNa mnohých územiach štátov majú vybudované rozsiahle štruktúry diaľnic, po ktorých si to môžete svižne prefrčať za svojím cieľom.

Často stačí zakúpiť diaľničnú známku, rovnako ako u nás. Známku vhodnú pre vaše vozidlo nalepíte na sklo a máte postarané.

Nákup diaľničnej známky


V iných krajinách, ako je napríklad Francúzsko, Taliansko, Španielsko, Chorvátsko atď., platíte za každý kilometer na diaľnici.

Mýtne zaplatíte buď pri vjazde na diaľnicou,  alebo si iba vyzdvihnete lístoček, podľa ktorého pri výjazde zaplatíte požadovanú sumu.

pravidla cestnej premávky na diaľniciKoľko stojí diaľničná známka v zahraničí

Ceny sa dosť líšia v závislosti od krajiny, napríklad vo Francúzsku a Taliansku sa cena pohybuje okolo 6 eur na 100 km diaľnice, za to v Chorvátsku zaplatíme menej.

Medzi najdrahšie patri zrejme Španielsko, so svojím priemerom skoro 8 euro na 100 km diaľnic.

Pravidlá cestnej premávky na diaľniciach v zahraničí


Mali by ste tiež dbať na odlišné pravidlá cestnej premávky, ktoré môžu byt v niektorých krajinách. Pred odchodom do cudziny by ste si mali zistiť, aká povolená rýchlosť platí v danej oblasti, kde sa platí mýtne a kde stačí diaľničná známka, alebo kde sú zákazy dopravy napr. v historických častiach miest.

Pozrite si aj články ako cestovať autom do Bulharska a ako cestovať v aute so psom.

Ako cestovať po diaľniciach v zahraničí?
5 (99.38%) 32 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

dovolenka v tirolsku

Ako si užiť Tirolsko po celý rok?

Tirolsko si väčšina ľudí spája s lyžovaním, pretože sa v tejto oblasti schádzajú lyžiari z celej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *