Financie

Ako sa dostať z pasce dlhov?

pasca dlhov a nadmerné zadĺženieAk ste sa dostali do pasce dlhov, tak ste vo veľmi nepríjemnej situácii, avšak aj z tejto situácie sa dá dostať. Väčšina dlhových pascí vzniká vďaka bankovým aj nebankovým inštitúciám zároveň. Veľké dlhy u mnohých spoločností má však veľmi veľa ľudí, ktorí túto situáciu nerieši. To býva tiež najčastejší dôvod toho, že im následne príde exekúcia a dotyčný príde o všetko. Ako sa z dlhovej pasce vymaniť? Ako z pasce dlhov dostať von?

Ako z dlhovej pasce? Skúste si dohodou vyjednať odklad alebo zníženie splátok

Nikdy sa nevyhýbajte správam od inštitúcií, ktorým dlhujete peniaze. Vaša neaktivita bude dôvodom pre skorú exekúciu. V prípade, že nemáte peniaze na splácanie svojich záväzkov, tak osobne inštitúciu (banku, úverú spoločnosť, jednotlivca) navštívte a dohodnite sa na prijateľnejšom spôsobe splácania.

neschopnosť splácať dlhyPre inštitúcie je vždy oveľa výhodnejšie, keď sa s vami dohovoria na menších splátkach alebo odklade, než pohľadávku predávať vymáhačom.

Takto si to vyriešte so všetkými inštitúciami, ktorým dlhujete peniaze.

Vytvorte si osobný finančný plán

V prípade, že ste beznádejne zadlžený, tak si vypracujte osobné plán, ako budete pokračovať. Obmedzte všetky zbytočné výdavky, predajte veci, ktoré už nebudete potrebovať. Pokračujte bod po bode a nájdete cestu, ako riadne splácať svoje záväzky.

Osobný finančný plán vám pomôže urobiť si lepší prehľad o vašich príjmoch a výdavkoch v domácnosti.

Konsolidácia úverov

Konsolidácia pôžičiek? Ide o jeden z najpopulárnejších produktov súčasnosti. Vašu pôžičku si môžete kedykoľvek zjednotiť a zabezpečiť si tak prehľadnejšie spôsoby splácania. Konsolidácia veľmi zjednoduší celý život. Ako to funguje? Konsolidáciu úverov ponúkajú banky tým žiadateľom, ktorí splácajú niekoľko úverov.

Na schôdzku s bankovým poradcom si prineste prehľad svojich záväzkov, dobu splácania a údaj, koľko treba ešte doplatiť.

Banka vám ponúkne konsolidáciu, tzn. že jeden nový úver s výhodnejším úrokom splatí všetky pôžičky – splácate tak len jednu pôžičku a máte nižšie mesačné splátky.

Osobný bankrot

ako sa dostať z pasce dlhovOddlženie, alebo tiež osobný bankrot, je tiež  jednou z možností ako sa dostať z pasce dlhov. Má za cieľ vás zbaviť dlhov, musíte však počítať s tým, že nebude ľahké ho dosiahnuť.

Najskôr oň musíte požiadať a dohodnúť sa s inštitúciami, ktorým dlhujete.

V tomto ohľade vám môžu pomôcť spoločnosti, ktoré sa na oddlženie špecializujú.

Oddlženie má svoju daň – 5 rokov budete mať minimálny rodinný rozpočet. Zistite si viac o podmienkach osobného bankrotu a spôsoboch vyhlásenia osobného bankrotu.

Dlhová poradňa

Za vyhľadanie odbornej pomoci sa nehanbite, dlhové poradne disponujú špecialistami v odbore, ktorí vám dokážu podať pomocnú ruku a poradiť vám v situáciách ak osa dostať z pasce dlhov, kedy by ste si sami nevedeli rady.

Vyhľadajte si dlhovú poradňu v mieste, v ktorom bývate, a osobne si dohodnite schôdzku.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button