Úvod / Financie / Ako šetriť elektrinou?

Ako šetriť elektrinou?

ako šetriť elektrinouSpotreba elektrickej energie v každej domácnosti z roka na rok stúpa. Vývoj novej elektroniky, jej cenová dostupnosť nahrávajú boomu spotreby elektrickej energie, čo sa odzrkadľuje aj na platbách za elektrickú energiu. Ako šetriť elektrinou?

1. Vymeňte žiarovky

Klasické žiarovky v dnešnej dobe predstavujú tú najhoršiu variantu spotreby elektriky v domácnosti. Vymeňte klasické žiarovky za úsporné žiarovky. Ak nahradíte jednu 100 w žiarovku za jej úsporný ekvivalent so spotrebou 23 W, môžete počas životnosti žiarovky ušetriť až 50€. Platí pravidlo, že výmena žiarovky sa oplatí ak žiarovky svietia viac ako hodinu za deň.

2. Námraza v chladničke

Chladnička by mala byť naplnená do 75% svojho objemu. Pozor na námrazu!

ako odmraziť chladničkuAk máte vo svojej chladničke námrazu, ktorá je viac ako 3 mm, potom by ste mali vedieť, že už aj 3 mm majú za následok spotrebu elektriny väčšiu ako 50%.

Pozrite si článok: Ako odmraziť chladničku?

3. Červené kontrolky na spotrebičoch

Je úžasné, že televízia, DVD a ďalšie elektronika “čaká” na naše stlačenie tlačidla a uvedenie z pohotovostného stavu “stand-by” do plného režimu, ale takéto červené svetielko míňa až 10% z celkovej ročnej spotreby elektrickej energie týchto zariadení. Preto ak viete že nejakých pár hodín nebudete televíziu, počítač, DVD a podobné prístroje používať, tak je dobré ich úplne vypnúť.

Ako šetriť elektrinou?
5 (100%) 27 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

boj proti neoprávnenej exekúcii

Ako postupovať pri neoprávnenej exekúcií?

Ak niekomu dlhujete peniaze a svoj dlh nesplácate tak, ako máte, vystavujete sa nebezpečenstvu návštevy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *