Financie

Ako riešiť dlhy z pôžičiek? Napr. konsolidáciou či odstránením dlhu

ako riešiť dlhy z pôžičiekKeď splácanie pôžičiek prerastie cez hlavu, je jednou z možností konsolidácia pôžičiek. V horšom prípade na rad prichádza možnosť oddlženia. Ako riešiť dlhy z pôžičiek? Trebárs konsolidáciou či odstránením dlhu.

Mnohé banky začali ponúkať v rámci „pretiahnutia“ klientov bankový produkt konsolidácia pôžičiek. Je to vhodné najmä pre tých, ktorí majú niekoľko pôžičiek a najmä u rôznych bánk.

Vďaka tomuto finančnému produktu všetky tieto pôžičky možno zlúčiť do jednej.

Má to niekoľko výhod, predovšetkým mesačné splátky sa znížia.

Samozrejme má to aj nevýhodu, že celkovo klient zaplatí viac, pretože všetky pôžičky bude hradiť dlhšiu dobu, než predpokladal.

Konsolidácia pôžičiek

Čím je dosiahnutá nižšia mesačná splátka? Predovšetkým nižším úročením. Rovnako možno počítať s prispôsobením parametrov nového úveru aktuálnym potrebám.

neschopnosť splácať dlhy načasKonsolidácia pôžičiek je vhodná predovšetkým u spotrebiteľských pôžičiek a úverov od splátkových spoločností. Tiež je možné konsolidovať úvery čerpané prostredníctvom kreditných a splátkových kariet alebo kontokorentných.

V súčasnosti konsolidáciu úverov ponúkajú napríklad Slovenská sporiteľňa, ČSOB, Citibank, UniCredit Bank, Raiffeisenbank a iné.

Oddlženie

Oddlženie je šanca predovšetkým pre tých, ktorí sú schopní veriteľom zaplatiť aspoň 30% dlhov počas piatich rokov. Po uplynutí tejto doby je dlžník oslobodený od platenia zvyšku svojich dlhov.

Oddlženie sa riadi konkurzným zákonom a rozhoduje o ňom súd. Rozhodnutie o spôsobe oddlženia je ponechané v kompetencii nezabezpečených veriteľov.

konsolidácia pôžičiek a oddlženieViac o oddlžení a osobnom bankrote sa dozviete v tomto článku: Čo je to a ako vyhlásiť osobný bankrot?

Povolenie oddlženia možno riešiť dvoma spôsobmi. Plnením splátkového kalendára alebo speňažením majetkovej podstaty. Viac sa využíva oddlženie pomocou plnenia splátkového kalendára.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button