Vzťahy

Ako a prečo byť vo vzťahu úprimný?

rozhovory vzťahu pomáhajúŽena je naštvaná, muž si bez problémov pracuje na počítači a nič netuší. Ženu ešte viac rozčuľuje, že si muž nevšíma toho, ako je naštvaná, a tak začne búchať vecami. To už muž zaznamená a spýta sa: „Deje sa niečo?“ A žena nahnevane odsekne: „Nič!“ Muž nalieha, ale nedostane zo ženy dôvod, prečo sa na neho naštvala. Spoznávate sa? Každý máme niekedy vo vzťahu problém. Ale často ho riešime tým, že sa schovávame za nepriame vyhlásenie, alebo že mlčíme.

Prečo byť vo vzťahu úprimný

Ženy, povedzte to na rovinu

Máme sebe máme zakódované určité pravidlá správania, podľa ktorých sa riadime – a to bez toho , že by sme to chceli. Čo sa týka úprimnosti, ženy by sa podľa týchto pravidiel mali správať skôr zdržanlivejšie a nemali by sa vyjadrovať priamo.

Ako a prečo vo vzťahu neklamaťAle aj muži hovoria niekedy len v narážkach a tým sa konflikt ešte zostruje.

Skúste sa vyjadrovať priamo, pokiaľ ide o problém, ktorý je vo vašom vzťahu dôležitý. Nehľaďte na to, či by ste sa tak mali správať. Problém sa tak oveľa rýchlejšie vyrieši.

Napríklad namiesto toho, aby ste boli naštvaní, že váš partner neumyl riad a namiesto toho, že to pôjdete naštvane urobiť za neho, spýtajte sa ho pokojne, či by tie riady neumyl. On zrejme netuší, že ste si mysleli, že ho umyje.

Muži, buďte pripravení druhého vypočuť

Muži by mali byť pripravení sa plne sústrediť na ženu, ktorá im chce problém úprimne vysvetliť. Pokiaľ bude mať muž neustále prilepené oči na obrazovke, alebo bude pokračovať v čítaní novín, aj keď sa mu žena snaží niečo povedať, vyjde jej snaha naprázdno.

Vypočuť musí samozrejme aj žena muža, ale ženy sú väčšinou na takéto správanie zvyknuté a nerobí im problém si s druhým sadnúť a naplno sa mu venovať.

Spoločne dôjdete k riešeniu

Keď si obaja sadnete a porozprávate si úprimne o tom, čo vás trápi, alebo o tom, čo sa stalo, určite sa snažte dôjsť k nejakému riešeniu. Spolu určite prídete na to, ako problém vyriešiť.

Neklamte vo vzťahu

Niekedy je lož nutná, aby ste neranil druhého, ale také „malé klamstvá“ sa tolerujú. Klamať vo vzťahu je ale oveľa vážnejší problém.

Ako a prečo byť vo vzťahu úprimnýAk zaklamete raz, musíte zaklamať aj druhýkrát, klamstvá sa neustále nabaľujú, až nakoniec neviete, ako z nich von.

Prečo by ste partnerovi nemohli povedať, čo sa stalo? Trebárs by ste sa divili, ako by zareagoval.

Pokiaľ ide o neveru, podvod, peniaze alebo ďalšie previnenie, stále je lepšie, aby váš partner vedel, na čom je. Vždy si predstavte, či by ste chceli vy sami, aby vám niekto klamal o takých veciach.

Tipy ako a prečo byť vo vzťahu úprimný

Úprimné správanie má rad výhod. Jednak ste voči vášmu partnerovi transparentnejší. Často sa stáva, že partner vôbec netuší, čo sa deje, a preto ani nemôže konflikt rýchlo skončiť. S úprimnosťou sa k tomu môže muž postaviť čelom.

Úprimnosťou tiež predchádzate veľkým sporom, ktoré by mohli z vašich nejasných narážok vzniknúť. Je jasné, že to druhého tiež rozladí, pretože neustále neviete, na čom ste. Tým sa celý problém zväčšuje a dostáva sa do úplne inej roviny. Pritom by mohol byť vyriešený hneď na začiatku.

A čo sa týka klamstiev vo vzťahu, nie nadarmo sa hovorí, že lož má krátke nohy. Väčšina klamstiev sa prevalí a riskovať kvôli tomu vzťah je viac než zbytočné.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button