4 rady, ako si udržať priateľstvo

ako udržať priateľstvoČlovek je tvor spoločenský a preto často a rád vyhľadáva spoločnosť ďalších ľudí. Či už sa jedná o rodinných príslušníkov, kolegov z práce alebo spolužiakov. Keď si potom dvaja ľudia „padnú do noty“, môže medzi nimi vzniknúť priateľstvo, ktoré je na celý život a môže byť aj silnejšie ako tzv. pokrvné puto. Platí tu známa pravda, ktorú vyslovil francúzsky básnik Emil Deschamps: „Priatelia sú príbuzní, ktorých si človek vyberá sám.“ Ako by sme sa ale k svojím priateľom mali správať, aby s nami aj naďalej chceli tento vzťah udržiavať?


1. Neklam a neohováraj

Rovnako ako do každého iného medziľudského vzťahu, je aj do priateľstva potreba vstupovať s čistým štítom a úprimnosťou. Nie je dobré priateľa za chrbtom ohovárať, či si o ňom dokonca vymýšľať klamstvá.

Tiež ak sa nám priateľ s niečím dôležitým zverí, nemali by sme to šíriť ďalej, takto totiž vznikajú zbytočné klebety.

2. Nesnaž sa hovoriť do všetkého

najlepšie priateľstvoV priateľstve tiež platí staré známe: „Nerob iným, čo nechceš, aby robili tebe.“ Nesnažte sa svojich priateľov nikdy meniť – aj tak sa vám to nepodarí a riskujete, že o nich prídete.

Nekritizujte ich náprotivky, nesnažte sa im radiť úplne vo všetkom. Nikto nemá rád vševedkov, ktorí do všetkého hovoria, aj keď tomu vôbec nerozumejú a nemajú k tomu vlastne ani čo povedať.

Prečítajte si aj:


3. Spoločné záujmy

Aby sa z dvoch ľudí stali nerozluční priatelia, je spravidla nutné mať niečo spoločné. Môže to byť napríklad obľuba rovnakého hudobného štýlu, láska k divadlu, knihy, tanec, šport, alebo akýkoľvek spoločný koníček.

všetci sme si rovnýNa priateľov by ste si tiež mali urobiť čas, a to nielen vo chvíli, keď vás nutne potrebujú.

Je dobré mať niekoho, komu sa môžete vyrozprávať zo svojich starostí, ale nezabudnite tiež načúvať. Skúste sa vcítiť do problémov priateľa a predstaviť si, ako by ste ich riešili vy. Prejavte záujem, nehovorte len o sebe.

4. Sme si rovní

Niekedy sa môže stať, že aj keď sa budete snažiť priateľstvo zachovať, rovnako nevydrží. Aj k priateľstvu sú potrební dvaja rovnako naladení ľudia. Ak sa jeden bude snažiť a druhý na priateľa kašlať, nemôže takýto vzťah dlho trvať.

Priatelia by mali byť na rovnakej úrovni, nie jeden dávať a druhý iba brať. A nezabudnite, že „Priateľ je ten, kto o vás vie všetko a má vás stále rovnako rád.“


Mohlo by vás zaujímať

Ako vybrať vhodný darček pre muža

Ako predpokladať, ktorý darček je vhodný pre muža?

Každý sme iní, len muži sú rovnakí! Samozrejme, že za tým treba hľadať vtip a odľahčiť …

Jeden komentár

  1. Tieto ,4 rady si dajte za klobúk. Veď o patrí k rešpektovanie človeka nie len priateľa. DNES VZTAHY NEVYDRZIA. IBA TI CO SU SI SYMPATICKY. NAJ KED JEDEN JE ALFA PRIATEL A MA XAUJEM O PRISTELSTVO HISTORICKY AJ GENETIKA HOVORI, XE ZENAM TO NKDY NEVYDRZI. KED SA VYDAJÚ UZAVRU SA A ZIJU NEZMYSELNE V ULITE PRE DETI A MUZA. CO JE PRE MNA CHORE PONIMANIE ZVOTA. HISTORICKY A GENETICKY,CI BIOLOGICKY JE NAJSILNEJSIE PUTO MEDZI MUŽMI. DOKÁŽU SA ZNOVU SPOJIŤ NOVÍ MUŽI PRI PRESŤAHOVANÍ PO SVADBE A UDRZIAVAT AKUSI OČISTNÚ ELITU. ŽENY NIKDY SA TAKTO NESTRETÁVALI, A JE MI TO NEPOCHOPITELNE. AJ KEBY BOLI ASOON ZMIESANE ELITY ZIEN A MUZOV BOLO BY TO FAJN. ALE ŽENY PO PORODE A SVADBE, HOCI MAM JEDNU BEZDETNU ZNAMU V MANZELSTVE, JEDNU CO MA MUŽA SKORO CEKY ROK V XAHRANICI, A JEDNEJ SA ROZPADOL VZTAH, AJ OSAMELE SLOBODNE, NAPRIEKTOMU SA PO ,30 TAKÉ VŠETKY ODMLCALI. UZAVRETE VO SVOJICH ZIVOTOCH A NEROZUMUEM TOMU.

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.