Vzťahy

Čo robiť a ako sa vyrovnať s neverou?

ako sa vysporiadať a vyrovnať s neverouMálokedy v bežnom živote premýšľame o tom, že by nás partnerka či partner mohli podviesť. Možno nás to napadne, ale radšej túto myšlienku zatlačíme, ak nie sme chorobne žiarliví. Prečo si s neverou kaziť vzťah? Ale potom sa to napríklad stane a vy sa jedného krásneho dňa dozviete, že vám bol váš miláčik neverný? Čo s tým? Ako sa vyrovnať s neverou?

Nevera kvôli stereotypu?

čo s neverouNeveru každý chápeme trochu inak. Mnohí považujú za neveru to, keď sa ich partner vyspí s niekým iným. Pre niekoho je neverou už bozkávanie či iné dôvernosti.

Prečo sú si vlastne partneri navzájom neverní? Medzi konkrétne príčiny sa uvádza často túžba narušiť sexuálny stereotyp.

Psychológovia tvrdia, že neveru vždy spôsobuje nejaký problém vo vzťahu.

A problémy nastávajú v priebehu vzťahu takmer vždy a aj nevery sú podľa výskumov pomerne časté. Vo väčšine párov bol aspoň jeden z nich niekedy neverný.

Postup ako sa s neverou vyrovnať

Je potrebné si uvedomiť, že nie je univerzálny recept na to, ako sa vyrovnať s neverou. Každý sa vyrovnáva s touto nepríjemnou záležitosťou po svojím.

Iste ste v okamihu, v ktorom sa o nevere dozviete, plní emócií, ktoré chcete pred partnerom ventilovať. Odborníci však toto neodporúčajú. Ak vo vás zlosť len vrie, je nutné sa najskôr aspoň relatívne upokojiť. V afekte nič nevyriešite a môžete naviac celú situáciu ešte skomplikovať.

Rozprávajte sa

V okamihu keď ste ako-tak pokojní, je potrebné začať situáciu riešiť. Niektorí podvádzanie mlčky prechádzajú a dúfajú, že pomer ich partnera skončí.

Nerobte to. Otvorene sa o nevere porozprávajte. Budete aspoň vedieť, na čom ste.

Zvážte to

pristihnutí pri nevereIde o jednorazovú neveru či ste podvádzaní sústavne? Aj to pri riešení nevery hrá úlohu. Do úvahy je tiež potrebné vziať fakt, či sa vám priznal partner sám alebo či to „prasklo“ inak atď. Rolu budú hrať aj ďalšie individuálne aspekty, napr. ako ste dlho spolu, v akej fáze je váš vzťah, či dokáže odpúšťať…

Pamätajte si: Ak s partnerom chcete zostať, musíte mu neveru skutočne odpustiť. Nesmie to vo vás zostávať ako časovaná bomba, ktorú svojmu náprotivku vmetie do tváre, kedykoľvek sa pohádate.

Ak budete chcieť mať kvôli tomu, čo sa stalo, stále navrch, nebude už váš vzťah v poriadku nikdy.

Skúste poradňu

Treba si tiež uvedomiť, že sú ľudia, ktorí aj keď chcú, nedokážu neveru odpustiť. V tomto prípade je pravdepodobne najlepšie vyhľadať manželskú poradňu a ak to nepomôže, potom je na mieste rozchod. Je to síce bolestivé riešenie, ale žiť s neprekonanou neverou je trápenie pre oba v páre.

Čo s neverou robiť?

Nevera je veľmi bolestivou záležitosťou. Bohužiaľ sa ale vyskytuje pomerne často. Za vzťah si ju prejde veľké percento párov.

Záleží len na vás dvoch, ako sa s tým pobijete. Nezabúdajte však, že otvorená komunikácia je v tejto chvíli veľmi dôležitá.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button