Vzťahy

Ako priznať svoju chybu?

chybuKaždý z nás určite niekedy v živote urobil chybu. Možno sa jednalo len o chybičku, ktorú každý prehliadne, ale možno to bola chyba osudová, ktorá nám zmenila život. Viete ako priznať svoju chybu ?

Chyby robíme všetci!

Nikto nie je dokonalý a ani nikdy nebude, preto je dobré naučiť sa chybu priznať nielen okoliu, ale hlavne sebe. Máte pocit, že to len vy ste tí zlí, čo neustále chybujú?

Rozhliadnite sa okolo seba, nie je na svete jediný človek, ktorý by ani raz v živote nezlyhal.

Mýliť sa je ľudské!

ako priznať chybuUž svoje deti by sme mali učiť, že nie je nič zlé na tom priznať chybu. Kladieme na ne čím ďalej väčšie nároky, chceme, aby sa dobre učili, vedeli hrať na hudobný nástroj, správali sa slušne a samozrejme vynikali ešte v nejakom športe. A nie je toho trochu priveľa?

Čo keď dieťa urobí chybu? Dokážeme mu ju odpustiť? Alebo po ňom neustále chceme perfektný špičkový výkon?

Naučte svoje deti, že robenie chýb patrí k životu a vďaka chybám sa učíme skúšať znova a správne.

Zatĺkať sa nevypláca!

Urobili ste chybu, ktorá sa dotkla viac ľudí, ale zatiaľ nikto neprišiel na to, že v tom máte prsty. Naháňa sa vám v hlave množstvo myšlienok, medzi nimi aj tá, že sa skrátka nepriznáte. Práve si ale vytvárate niekoľko problémov.

CHYBAV prvom rade sa budete cítiť dosť mizerne, ak teda chyby nerobíte a nezapierate niekoľkokrát denne.

Tiež sa pripravte na to, že až sa príde na vaše pochybenie a vy sa aj napriek tomu budete tváriť akoby nič, bude to pre vás omnoho trápnejšia situácia ako keby ste sa priznali hneď.

Pre ostatných budete klamár, podvodník a nikto vám už po tomto výstupe nebude veriť.

Priznajte sa že sa mýlite!

Priznať chybu je naozaj ťažké, obzvlášť, ak nás naše pomýlenie veľmi zranilo a sami sa s tým ťažko vyrovnávame. Ale skúste si odpustiť a začať znova, jedine tak za tým dokážete urobiť hrubú čiaru.

Keď človek ukáže, že je schopný pred ostatnými priznať svoju chybu, len málo kto sa posmieva, možno len človek s nízkym sebavedomím. Väčšina ľudí berie priznanie ako prejav vnútornej sily, toho, že si dotyčný na nič nehrá a je sám so sebou vyrovnaný. A ak svoju chybu prizná napríklad šéf alebo živiteľ rodiny, nebudete si takého človeka vážiť ešte o to viac?

Ako sa ospravedlniť?

Chcete už za svoju chybou urobiť bodku raz a navždy? Ospravedlňte sa tým, ktorých sa vaša chyba dotkla. Nemusíte si neustále sypať popol na hlavu, stačí jedno úprimné jednoznačné ospravedlnenie. Postavte sa čelom k dotyčnému a pozrite sa mu do očí, jedine tak vám vaše ospravedlnenie bude stopercentne veriť.

Až nabudúce budete chybovať, majte na pamäti slová, ktoré povedal François de La Rochefoucauld:

Chyby možno vždy prepáčiť, pokiaľ máš silu sa k nim priznať.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button