Nezaradené

Ako sa chrániť pred neočakávanými komplikáciami na dovolenke?

ako sa chrnaiť počas dovolenky a jej poistenieAj keď si pod slovom „dovolenka“ predstavuje väčšina z nás práve oddych, mnohým z nás sa tieto dni spájajú aj s nepríjemnými udalosťami, ktoré sme neočakávali a výrazne nám skomplikovali priebeh celej dovolenky. Ako sa však chrániť pred neočakávanými komplikáciami na dovolenke?

Celoročné cestovné poistenie

Ak pravidelne a nielen cez leto chodievate na dovolenky, vám by pravdepodobne najviac vyhovovalo ročné cestovné poistenie. Budete chránení nielen cez letné mesiace, kedy trávite najviac času mimo domova. Je cenovo výhodnejšie ako konkrétne poistenie do hôr alebo na lyžovačku.

Tip len pre vás: Vedeli ste o tom, že cestovné poistenie si môžete vybaviť online? Nemusíte nikam behať, nikde stáť v rade a zisťovať, či dané cestovné poistenie nie je drahé. Sami si všetko vyklikáte, pozriete, zaplatíte a máte to!

Lieky

Okrem tých liekov, ktoré musíte dennodenne užívať a máte ich predpísané lekárom, si vezmite lieky na žalúdok, na nádchu, na bolesť hrdla, ale aj masť na popáleniny a na štípance od hmyzu.

Nikdy neviete, čo sa môže stať a lieky naviac so sebou odnesiete. Nezávisí od toho, či ste si vybrali last minute dovolenku, alebo ste si dovolenku zajednali ešte pred začiatkom sezóny, lieky budete potrebovať. Nezabúdajte preto na ne.

Nezabúdajte na auto

Ak cestujete vlastným autom, dajte si ho skontrolovať do servisu, poprípade ak sa daným veciam rozumiete, skontrolujte si ho sami. Ľahko sa môže stať, že vám počas cesty prestane fungovať klimatizácia, brzdy začnú škrípať, prejavia sa opotrebované ložiská a pod.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button