Cestovanie

Ako si čo najviac užiť zaujímavosti v Prahe?

zaujímavosti v Prahe a jej okolíDôvod prečo sa pozrieť na zaujímavosti v Prahe si snáď ani nemusíte hľadať. Stovežatá, historická, moderná, kultúrna, spoločenská, športová, rozľahlá … Idete sa baviť do Prahy a radi by ste sa pozreli na zaujímavé miesta? Pripravte sa, že sa tu pohybuje veľa ľudí a preprava z jedného miesta do druhého nemusí byť práve chvíľkovou záležitosťou.

Aké sú najznámejšie zaujímavosti v Prahe?

Začnite klasikou a navštívte Staromestské námestie. Staromestský orloj už prilákal milióny ľudí a má jednu veľkú výhodu – pohľad na stredoveký orloj vás nikdy neomrzí.

Okrem pohybujúcich sa apoštolov, ozvučeného kohúta a rôznych sôch nájdete v priestore námestia kostoly a zaujímavé historické budovy. V zimnom čase zájdite na preslávené vianočné trhy, na jar na veľkonočné.

aké nájdeme zaujímavosti v PraheOpustite Staromák a presuňte sa na takisto slávne Václavské námestie. Je pomerne dlhé (má obdĺžnikový tvar) a hlavne rušné.

Okrem mnohých obchodov a reštaurácií a hotelov zbadáte jazdeckú sochu svätého Václava a horný koniec námestia zdobí veľkolepá budova Národného múzea.

Mnoho ľudí tu jednoducho hojne nakupuje, určite neodoláte ani vy.

Ak vás výstupy hore dole unavia, zamierte tam, kde sídli hotel Praha 1 a doprajte si luxusné bývanie podľa potreby. Takýto hotel zabezpečí prakticky všetky vaše potreby a doprajete si zaslúženého relaxu po namáhavom dni.

Aké ďalšie zaujímavosti v Prahe sa oplatia pozrieť?

Počítajte s tým, že malé deti historické pamiatky moc neocenia ako zaujímavosti v Prahe a preferujú poriadnu zábavu. Golf hotel Praha nájdete v rovnakej časti Prahy ako zoologickú a botanickú záhradu. Zoologická záhrada v Prahe je naplnená rôznymi druhmi zvierat, ale nechýbajú ani početné atrakcie pre deti.

zaujímavosti v PraheDo ZOO sa vydajte najlepšie skoro ráno a pokiaľ možno mimo hlavné prázdniny, pretože v túto dobu tu býva dosť narvané.

Botanická záhrada ponúka niekoľko expozícií pre milovníkov prírody – tropický skleník Fata Morgana, vinice, japonskú záhradu ai. Výstavisko Holešovice má pre deti pripravené expozície v morskom svete plnom akvárií s viac ako tisíckou morských tvorov.

Po pernom prechádzaní po Prahe si doprajte skvelé osvieženie. Určite vám príde vhod Mexická reštaurácia Praha, kaviareň, cukráreň, bar so šalátmi, pizzerie a mnoho ďalšieho občerstvenia.

Tipy ako si naplánovať výlet do Prahy

Praha je veľmi bohaté miesto či už ide o pamiatky, kultúru, zábavu alebo oddych. Nedá sa celá prejsť ani za niekoľko dní, pretože vždy vás niečím prekvapí.

Je to jedno z miest, kde sa skutočne oplatí chodiť ak ste milovník prekvapení a cestovania. Preto si nenechajte ujsť toto miesto a všetky jeho tajomstvá.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button