DomácnosťNávody

Ako odhlučniť byt v panelovom dome?

Ako odhlučniť bytPanelové domy sú veľmi často prekliate kvôli hluku, ktorý pochádza zo všetkých strán. Mnohí nebudú pociťovať pokoj počas dňa. Dnes už našťastie poznáme veľa účinných spôsobov, ako odhlučniť byt. Obvykle je potrebné investovať do zvukovej izolácie, ale výsledkom je pokojný život v panelovom dome. Avšak, možností ako zvukovo odhlučniť byt je veľa, aké sú?

Čo všetko je nutné v panelovom byte odhlučniť

Podlahy

Ak ide z podlahy veľa hluku, je potrebné odhlučniť odhlučniť byt práve tu, aby sa vytvorila akustická izolačná vrstva.

zvuková izolácia na odhlučneniePlávajúce podlahy sú ideálnym riešením. Je však potrebné vybrať vhodnú podlahu, každá podlaha tlmí hluk, ale iným spôsobom. Sú vhodné OSB dosky, preglejka, sadrokartónové dosky a špeciálne izolačné vrstvy.

Pokiaľ si izolačnú vrstvu vyberiete, tak následne môžete ako nášľapnú vrstvu zvoliť lino, parkety, dlaždice, koberce a iné. Prečítajte si aj článok ako vyčistiť podlahu.

Stropy

Môžete mať hlučných susedov nad vami, najmä deti, ktoré ak sú v nálade sú nepríjemné. Zmiernite hluk cez strop pripevnením polystyrénu alebo sadrokartónovej dosky.

Najideálnejšie je vytvorenie podhľadu, ktorý je viac pracnejší, ale môže výrazne tlmiť hluk zhora.

Steny

zvuková odhlučnenie bytuHluk zo stien je najčastejší. Môžete ho riešiť niekoľkými spôsobmi.

Najlacnejším je napríklad korkové obloženie, ktoré môže byť potom obložené doskami a výsledok vyzerá perfektne. Korkový aj drevený lem môže byť dokonale pripevnený na sadrokartónových doskách.

Ďalšou možnosťou je prilepiť zvukotesné panely, ktoré sa veľmi ľahko inštalujú.

K dispozícii je aj variant akustickej prefabrikácie, ale je potrebné vytvoriť hliníkový profil, na ktorom sú namontované.

Okná

Hluk zvonku veľmi ľahko prenášajú obyčajné okná, najjednoduchšou variantou je ich výmena za plastové okná, takto sa hluku ľahko zbavíte. Prečítajte si aj články ako umyť okná a ako vyčistiť žalúzie.

Dvere

Ak máte nepríjemný pocit z hluku z chodby, môžete ho vyriešiť kvalitnými zvukotesnými dverami. Avšak je ľahšie kúpiť tlmiace zvukové izolácie, ktoré sa pripevnia na vaše existujúce dvere, oveľa lacnejšia možnosť.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button