Návody

Ako odstrániť zápach z digestora?

ako odstrániť zápach z digestoraDigestor je praktickým doplnkom, ktorý využívate v kuchyni. Jeho hlavnou funkciou je odstraňovanie zápachu, ktorý vzniká pri príprave pokrmov na sporáku. Čo ale robiť v okamihu, keď skrz neho naopak prenikajú pachy od vašich susedov? Stačí urobiť jednoduchý krok a nabudúce už vás žiadne nežiadúce pachy a zvuky nebudú trápiť. Ako odstrániť zápach z digestora?

V článku sa dozviete:

  • Prečo vniká pach skrz digestor
  • Postup odstránenia pachu z digestora
  • Čo je potrebné
  • Ako dlho to potrvá
  • Aké budú náklady

Prečo vniká pach skrz digestor?

Najmä u starších typov digestorom sa stretnete s tým, že z nich vychádzajú nepríjemné pachy v okamihu, keď doma varia vaši susedia. Je to tým, že nie je dostatočne odizolovaný, takže cezeň prúdi vzduch do vašej domácnosti.

Okrem pachu to však môže byť aj chladný vzduch. Zlá izolácia sa prejaví aj vo zvýšenom hluku, ktorý sa cez digestor dostáva do vašej domácnosti.

Postup odstránenia pachu z digestora

spätná klapka na digestorRiešenie je v tomto prípade pomerne jednoduché. Stačí si zakúpiť spätnú klapku, ktorú na digestor nainštalujete.

Moderné prístroje ju zvyčajne majú zabudovanú, nie je to však pravidlom. Preto by ste si už pri nákupe digestora mali u predajcu zistiť, či už spätnú klapku proti zápachu obsahuje alebo nie.

Spätnú klapku kúpite v obchode, v ktorom sa priamo predávajú digestory. Dôležité je zvoliť správny rozmer. Preto si najprv zmerajte priemer odvodu na zariadení, do ktorého sa spätná klapka bude inštalovať.

Vo chvíli, kedy máte klapku v správnom priemere, je postup jej montáže nasledujúci. Najprv z odvodu odstráňte istiace skrutky, vďaka čomu budete môcť zložiť kryt odvodu. Následne stiahnete tiež pásku pri odvode. Do neho potom jednoducho spätnú klapku nasuniete, a to dovnútra alebo zvonku. Potom už len stačí namontovať istiace skrutky a problém je vyriešený.

Tip: so zápachom s digestora vám môže pomôcť aj to že digestor poriadne a dobre vyčistíte. Digestor treba vyčistiť minimálne 1x za rok. Záleží od toho ako často a intenzívne ho používate.

Čo je potrebné na odstránenie zápachu z digestora:

  • Skrutkovač
  • Spätná klapka

Ako dlho čistenie digestora potrvá?

Montáž spätnej klapky je veľmi jednoduchá, práca vám zaberie maximálne 5 – 10 minút času.

Aké budú náklady na odstránenie zápachu z digestora?

Ceny spätných klapiek do digestorov sa pohybujú od cca 10 do 20 eur. V závislosti na tom, ako veľký majú priemer, prípadne či sú určené pre kruhový alebo obdĺžnikový profil.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button