Domácnosť

Ako postupovať pri zatepľovaní fasády domu?

zateplenie fasády domuKaždý, kto si želá zateplenie fasády domu vie, že ide o tú najlepšiu možnú investíciu, ktorú môže spraviť, kvôli vysokej úspore peňazí na teplote. A do domu sa dostane aj menej hluku zvonku. Ak chcete zatepliť fasádu domu, vyberte vhodný izolant. Samozrejme ak nemáte skúsenosť so zatepľovaním fasády, odporúča sa predovšetkým poradiť sa s odborníkom. Prečítajte si návod ako postupovať pri zatepľovaní fasády domu.

Najlepší postup pri zatepľovaní fasády domu

návod ako postupovať pri zatepľovaní fasády domuNajprv podklad izolantu zbavíme nečistôt. Podklad by mal byť suchý. Vykonáme penetračný náter. Ten bude slúžiť na spojenie medzi podkladom a lepiacou vrstvou.

Demontujeme predmety na fasáde, ktoré by bránili umiestneniu izolačného materiálu. Môžu to byť svetlá na stene, rôzne mriežky pred oknami alebo hromozvod.

Lepenie izolantov

Teraz lepíme fasádny izolant. Namontujeme soklové lišty, do ktorých materiál budeme vlepovať. Použijeme lepiaci tmel. Izolantom pre zateplenie fasády domu môžu byť polystyrénové dosky alebo dosky fasádnej vaty. Napríklad z kamennej alebo čadičovej vlny.

U týchto materiálov musíme počítať s tým, že budú viac vsakovať lepiaci tmel. Tepelný izolant vždy lepíme od spodu nahor od zakladacích líšt vo vodorovných radoch. Zadné strany dosiek nemusíme podlepovať celé – stačí bodovo či v pásoch.

Ukotvenie dosiek

Dosky ďalej ukotvíte tanierovými hmoždinkami. Tie môžu mať plastové alebo ako oceľový tŕň. So stúpajúcou výškou a u nárožia sa počet hmoždiniek zvyšuje.

ako zatepliť fasády domuPrebrúsime stenu do roviny a plochu tmelíme krycou stierkovou hmotou.

Do krycej stierkovej hmoty vtlačíme tkaninu perlinku. Jedná sa výstužnú sieťovinu.

Potom nanesieme penetračný vrstvu – podklad pre omietku. Nanesieme vrstvy omietky a konečnú úpravu povrchu.

Tipy ako postupovať pri zatepľovaní fasády domu

  • Využite program pre štátnu dotáciu napríklad na zateplenie fasády.
  • Na rohoch sa používa nárožná lišta, chrániaca rohy domu.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button