DetiDomácnosť

Ako účelne upraviť detskú izbu?

detská izbaNiekedy sme zmätení tým, ako našim deťom prakticky upraviť detskú izbu, ktorá je pre ne rozprávkovým svetom a kde trávia väčšinu svojho času. Mala by byť vybavená všetkým, čo dieťa potrebuje na svoj fyzický a mentálny vývin. Vo svojej izbe odpočíva, hrá sa, tvorí podľa svojich vekových možností a práve tu by sa malo cítiť šťastne a spokojne. Prečítajte si článok ako účelne upraviť detskú izbu.

Nábytok v detskej izbe pre komfort a estetiku

Dieťa v detskej izbe žije a trávi tam veľa času. Je to jeho svet a preto by mal byť  účelne zariadený. Doby, kedy sa do detskej izby dalo, čo sa nikam nehodilo s odôvodnením, že dieťa rastie a bude sa musieť znovu nakupovať nové vybavenie, sú už dávno preč.

Moderná detská izba

dievčatko s husľamiDnešná doba zastáva názor, že detská izba má byť vkusná a ak dieťa nie je úplne malé, mala by byť podľa jeho predstáv.

Rešpektujte vkus dieťaťa aspoň čiastočne, ak to nejde úplne, tak aspoň farbu výmaľby izby, doplnky a podobne vybavte podľa neho.

V detskej izbe by nemal chýbať písací stôl, či už ide o predškoláka alebo školopovinné dieťa. Aj malé dieťa potrebuje pracovný stôl, kde stále niečo tvorí, kreslí, vystrihuje, zostavuje alebo maľuje.

Nábytok by mal byť bezpečný, bez ostrých hrán, s dostatkom úložných priestorov na hračky, knihy a iné účelné veci. Perfektná je verzia nábytku stavebnicového typu, kedy variabilnosť umožňuje prispôsobiť zostavu nábytku daným podmienkam izby.

V izbe nesmú chýbať stoličky a stôl

Ak chcete detskú izbu zariadiť veľmi pekne a zároveň myslíte ekonomicky, tak kúpte deťom rastúci nábytok, ušetríte si tým výdavky. Dieťa stále rastie a vy nemusíte kupovať nový. Stôl, stoličky a posteľ majú variabilne nastaviteľnú veľkosť, takže vlastne nábytok rastie spolu s vaším dieťaťom.

Pri nákupe venujte pozornosť stoličke, ktorá je zdravotne vyhovujúca a polohovateľná pre optimálne držanie tela a rast chrbtice. V ponuke sú kvalitné stoličky s čalúnením alebo umelohmotné ergonomicky tvarované stoličky, ktoré netlačia a poskytujú pohodlie.

Obľúbené sú stoličky na kolieskach, väčšinou sú polstrované, optimálne mäkké a pohodlné. Často je nimi detskú izbu možné aj esteticky zveľadiť.

Pohodlné lôžko je nadovšetko

spiaci chlapec a ako upraviť detskú izbuDôležitá súčasť nábytku v detskej izbe je posteľ. Variant nastaviteľného lôžka je úžasná a praktická vec.

Uvažujte ekonomicky, nenakupujte po rokoch nábytok zbytočne.

Nepodceňujte kvalitný zdravotný matrac, ktorý je certifikovaný a drží telo v ortopedicky správnej polohe.

Pre malé deti vyberajte farebnosť a nápaditosť

Čím menšie dieťa, tým by mala byť izba farebnejšia, veselšia a pútavejšia. Dekoráciu môžete podporiť aj maľbou na stenu, pre dievčatká bábiky a princezničky, domčeky, pre malých nezbedníkov autíčka, vláčiky a možno plyšové zvieratká, ktoré má dieťa rado.

Nábytok pre malé deti zvoľte tiež farebný a nápaditý.

Na ukladanie hračiek zapojte fantáziu a vyrobte alebo kúpte poličky na kolieskach z prírodného dreveného alebo iného zaujímavého farebného materiálu. V izbe malého dieťaťa by malo byť všetko pútavé a hravé. Nemali by chýbať knižky, stavebnice a hry na rozvíjanie poznania a detskej tvorivosti.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button