Zvieratá

Predaj koní

predaj koniAko na predaj koní ? Kde kúpiť koňa? Kone sa predávajú z dôvodu nevyužitia pôvodným majiteľom. Dôvodov, prečo sa kone predávajú je veľmi veľa. Ako na predaj/kúpu koňa

Dôvody na predaj koní

  1. Hlavným dôvodom predaja je nedostatok financií. Veľa ľudí si myslí že kúpa koňa a starostlivosť o neho je finančne jednoduchá, ale to vôbec nie je pravda. Ak kôň ochorie alebo sa mu niečo stane tak ho majiteľ jednoducho predá.
  2. Ďalším najčastejší dôvodom predaja koní je nedostatok času. Nedostatok času zapríčiňujú napr. rodinné dôvody, zdravotné problémy majiteľa a pod.
  3. Kôň sa predáva aj preto lebo majiteľ potrebuje mladšieho a vitálnejšieho koňa na šport alebo na rekreáciu.
  4. Niektorý ľudia s koňmi obchodujú a zarábajú na kúpe a predaji koňov. Koňa kúpia za veľmi malé peniaze a neskôr ho predajú oveľa drahšie.
  5. Exituje ešte veľa ďalších veľa dôvodov na predaj koní.

Čo potrebujete na predaj koní?

Predaj koní zahŕňa veľmi veľa papierovačiek a byrokracie. A aj veľa veterinárnych vyšetrení. Na predaj a prevoz koní potrebujete kupno/predajnú zmluvu alebo darovaciu zmluvu.

Veterinárne vyšetrenie koňa, odber krvi, očkovací preukaz, pas koňa. A prílohu č. 4 k vyhláške č. 16 /2012 Z. z. je to hlásenie o zmene vlastníka alebo o premiestnení koňovitého zvieraťa to sú najhlavnejšie papiere čo potrebujete na predaj (prevoz) koňa/koní.

komikTieto papiere potrebné na predaj koní vám poskytne len veľmi málo chovateľov pretože s tým nechcú mať opletačky. Treba si na takých ľudí si dávať veľký pozor a vždy trvajte na tom aby vám predajca poskytol všetky potrebné dokumenty.

Pred kúpou a predajom koňa/ koní si všetky zákony a záležitosti poriadne naštudujte aby ste neskôr nemali problémy so štátom.

Kone sa nepredávajú a nekupujú každý deň, preto je lepšie vždy postupovať opatrne a všetko si riadne premyslieť.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button