Úvod / Zdravie a krása / Ako obmedziť hryzenie nechtov?

Ako obmedziť hryzenie nechtov?

hryzenie nechtovNepríjemný zlozvyk hryzenie nechtov o vás prezradí potlačovanie hnevu či nervozity. Často vzniká v detstve a v dospelosti je nahradený napríklad fajčením. To ale neznamená, že by si aj rodičia neokusovali nechty. Zbavte sa ho niekoľkými jednoduchými spôsobmi a prestaňte sa hanbiť za svoje ruky!

Nedostatok vápnika


U detí môže byť jednou z príčin zlozvyku hrýzť si nechty nedostatok vápnika. Zaraďte im do jedálnička viac mliečnych výrobkov a sledujte, či nastane zmena. Ak nie, najskôr je problém inde.

Dôkladná starostlivosť o ruky

zlozvykUkážte svojim deťom, že starostlivosť o ruky je dôležitá a pravidelne sa jej spoločne venujte. Deti si tento návyk zafixujú a na hryzenie nechtov budú tiahnuť oveľa menej.

Ak nedokážete tento zlozvyk zbaviť ani seba, môžete si v lekárňach zaobstarať špeciálny lak na nechty. Je bezfarebný (nemusia sa ho tak báť ani muži), zdraviu nezávadný, ale má nepríjemnú horkú chuť. Po niekoľkých “zahryznutiach” od zlozvyku odradí. Kúpite ho do 4 eur.

škaredé nechtyŽeny si proti hryzeniu nechtov môžu dopriať gélové či akrylové nechty, ktoré nepekné ohryzené nechty zakryjú a ich majiteľke nedovolia vo zlozvyku pokračovať.

Ceny týchto umelých nechtov sa pohybujú okolo 15 eur. Nechty si môžete nechať vytvoriť aj vo veľmi prirodzenom vzhľade.

Tip


Ak máte pocit, že sa zlozvyk nelepší, či sa transformoval do iného obťažujúceho správania, zrejme to znamená, že si tak vaša myseľ a telo rieši nejaký hlbší problém. Nebude od veci navštíviť psychológa či požiadať svojho ošetrujúceho lekára o radu.

Ako obmedziť hryzenie nechtov?
5 (99.05%) 21 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

vybranie antikoncepcie

Ako si vybrať správnu antikoncepciu?

Antikoncepcia a plánované rodičovstvo, obzvlášť v tejto dobe, je dozaista dôležitou záležitosťou. Ženy by si mali …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *