Nezaradené

Starostlivosť o pleť: Ako to nerobiť?

ako to nerobiť a starostlivosť o pleťPleť a koža je pre človeka neodmysliteľná súčasť. Bez nej by sme fungovali s veľkými ťažkosťami, ale v krajnom prípade by to zrejme išlo. Koža sa skladá z viacerých vrstiev a bunky, ktoré sa v nej obnovujú sa vo výslednom efekte prejavia na jej vzhľade až za mesiac.

Starostlivosť o pleť je potrebná pre zachovanie jej základných vlastností. Udržať si musíte najmä jej  elasticitu a pružnosť, čo je s pribúdajúcim vekom oveľa náročnejšie. Niekto sa v tomto prípade rozhodne pre kozmetické korekcie a inej pleti postačí peeling na tvár.

Príkladov a rád v oblasti starostlivosti o pleť je naozaj veľa a po drobnom prieskume viacerých informácií si môžete urobiť aspoň základné body, ktoré treba potom dodržiavať.

So starostlivosťou o pleť to nepreháňajte

V jednoduchosti je krása a u žien je možnosť celú vizáž doplniť aj dámskym tričkom s potlačou a všetko bude hneď iné.

U žien sa predpokladá väčší talent pre módne ladenie, takže sa nemusí vždy pozornosť sústreďovať len na pleť. V žiadnom prípade však nič nepreháňajte a dodržiavajte zásadu: „Všetko s mierou“.

Nespoliehajte sa na slovo kvalita

Zrejme ste si už prešli niektorými značkami a viete, ktorá má reklamu prehnanú a nezhoduje sa so skutočnosťou. Alebo naopak, že účinky kozmetiky Saloos sú naozaj presvedčivé.

Na reklamu sa oplatí vsadiť len u značiek, ktoré si svoje miesto a popredné pozície na trhu udržiavajú už niekoľko rokov. Pleť nie je kus plastu, ktorý sa dá jednoducho umyť. Viac chémie vám môže v mnohých prípadoch narobiť nemalé starosti, preto si všetko radšej overte.

Poraďte sa s lekárom

Lekár a dermatológ by mali o zložení kože vedieť asi najviac. Majte na pamäti, že je len jedna a jej prípadná obnova nie je jednorázovou cestou.

V žiadnom prípade s ňou neexperimentujte, nemusí sa vám to vyplatiť. Niekedy je čistá voda a detský olej najlepším riešením. Samozrejme, že sa môžete obrátiť aj na služby kozmetického salóna, ale tam si za všetko musíte priplatiť.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button