Vzťahy

Ako lepšie pochopiť a spoznať druhého?

Ako lepšie pochopiť a spoznať druhého„Prečo je tak protivná, keď som jej nič neurobil?“, „Prečo so mnou nerozpráva, keď už je hodinu doma?“, „Prečo sa hneď rozplače pri prvom probléme?„, „Prečo hneď predkladá riešenie, keď len potrebujem, aby ma vypočul? „Niekedy môžete mať pocit, že si s vaším partnerom / partnerkou nerozumiete. Zdá sa vám, že máte natoľko odlišné vnímanie sveta, že sa nemôžete nikdy zhodnúť. Zisťujete, že vnímate rovnakú situáciu úplne iným spôsobom a nerozumiete prečo. Chceli by ste partnera / partnerku lepšie pochopiť, ale neviete, ako na to.

Metódy ako lepšie pochopiť a spoznať druhého

Skúste si prečítať knihu

lepšie pochopte partnera výmenou rolíRozhodne je nutné takúto vzniknutú situáciu riešiť a pokúsiť sa lepšie pochopiť toho druhého.

Prvým krokom môže byť pre oboch partnerov prečítanie knihy Barbary a Allana Peasových: Prečo muži nepočúvajú a ženy nevedia čítať v mapách?

Síce je to populárno náučná literatúra, takže niektoré informácie sú vysvetlené zábavnou formou, ale aj tak je pre vzťah veľmi prínosná.

Zrazu sa dočítate, prečo muži pri televízii nevnímajú, prečo ženy neustále hovoria o svojich problémoch a rozčuľuje ich, keď im muži neustále predkladajú riešenia atď.

…alebo experiment?

Môžete ale tiež skúsiť experiment popísaný nižšie. Hovorí sa, že druhého môžeme lepšie pochopiť, keď sa vžijeme do role druhého. Prečo to teda nevziať s tou výmenou rolí doslovne?

Vyberte si deň

Vyčleňte si jeden celý deň, kedy výmenu urobíte. Najlepšie je vybrať si jeden z tých víkendových, pretože sa vyhnete výmene pracovných povinností v zamestnaní, čo by vám mohlo trochu skomplikovať život.

Preberte to s partnerom/partnerkou

skúste lepšie pochopiť partnera pomocou rozhovoruNezabudnite to celé vysvetliť partnerovi/partnerke. Snažte sa ho/ju presvedčiť, ako zaujímavé a prínosné by to mohlo byť pre váš vzťah.

Vysvetlite tiež postup, ako bude celá výmena prebiehať. Ak obaja dodržíte všetko, čo role toho druhého obsahuje, večer si oddýchnete, že už je koniec. A snáď vám to naozaj pomôže lepšie pochopiť svojho partnera/svoju partnerku.

Ako to urobiť?

Pokiaľ s partnerom/partnerkou žijete, viete, ako dlho leží po budíku v posteli, koľko času trávi pred zrkadlom, ako dlho a či ráno raňajkuje … Kto varí obed, či mu pri tom ten druhý asistuje alebo či si robí niečo svoje. .. Ako a kto robí nutnosti v domácnosti ako umývanie riadu, vynášanie koša a pod.

Poznáte podrobne celý jeho/jej aj svoj deň. Skúste všetko robiť tak, ako to robí vaša druhá polovička.

Ak vám niektoré informácie o ňom/jej chýbajú, neváhajte sa spýtať vopred, aby vaša nová úloha bola vierohodnejšia.

Skúste to dodržiavať až do samotného večera a až pred spaním s experimentom skončíte. Ihneď potom preberte situáciu toho druhého, diskutujte o tom, aké sú jednotlivé roly a čo by bolo napr. lepšie vymyslieť inak, aby to vyhovovalo obom.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button