Úvod / Vzťahy / Ako pripraviť svadbu?

Ako pripraviť svadbu?

ako pripraviť svadbuPre mnohých z nás sa jedná o jeden z najdôležitejších dní v živote, kedy legalizujete vzťah so svojím partnerom. Svadobný deň môže byť krásnou spomienkou na vyvrcholenie partnerského vzťahu. Predchádza mu však viacero predsvadbových príprav. Ako pripraviť svadbu a na čo nezabudnúť vám prezradia nasledujúce riadky.

Termín svadby


Vyberte vhodný termín sobáša, ktorý bude vyhovovať nielen vám, ale aj všetkým pozvaným. Víkendové dni patria k najobľúbenejším. Hneď, len čo sa zhodnete na termíne, zarezervujte si miesto svadby. Či už sa jedná o sobáš civilný (radnica, úrad) alebo v kostole.

svadbaMiesto konania obradu odporúčame rezervovať v dostatočnom predstihu, najmä v teplých letných mesiacoch bývajú miesta pre konanie sobáša kapacitne vyťažené. Ideálne je rezervovať miesto obradu aspoň 6 mesiacov vopred. Sobáš môžete uzavrieť kdekoľvek, napríklad aj na zámku. Všetko záleží na vašich finančných možnostiach a ochote oddávajúceho.

Miesto pre obrad

príprava svadobného dňaMiesto pre samotný obrad a nasledujúcu svadobnú hostinu vyberajte starostlivo. Najmä sa zaujímajte o kapacitné možnosti. Ak chystáte väčšiu svadbu, pamätajte na to, aby sa vám všetci svadobčania do obradnej miestnosti vošli. Možností, kde uzavrieť manželstvo, je obrovské množstvo. V dnešnej dobe si môžete dovoliť takmer čokoľvek. Môžete uzavrieť manželstvo na horách, pod vodou, vo vzduchu. Ale predsa len, nie je nad klasický obrad – na radnici alebo v kostole. Ale napríklad aj zámku majú svadobné obrady tiež svoju neopakovateľnú atmosféru.

Hostia


Dôležitou súčasťou svadobného obradu sú svedkovia ženícha a nevesty, aj tých vyberajte starostlivo. Jedná sa o česť, ktorú tým svedkovi preukážete. (V čom isť svedčiť na svadbu?) Vytvorte si zoznam hostí, ktorých by ste na svojej svadbe radi uvítali. Postupne zoznam aktualizujte a rozvrhnite si, ktorých hostí chcete mať prítomných iba počas obradu a ktorých tiež na svadobnej hostine. Hosťom, ktorých chcete mať na hostine, pridajte k oznámeniu pozvanie na svadobnú tabuľu.

Svadobné šaty

nevesta a svadbaSvadobné šaty pre nevestu a ženícha si môžete zapožičať v svadobných salónoch. Ponuka svadobných salónov je naozaj bohatá. Pokiaľ vám to finančná situácia umožní, nechajte si svadobné šaty ušiť, zostanú vám ako pamiatka na ten deň, navyše muži môžu oblek využiť aj pri množstve ďalších príležitostí. Prečítajte si aj článok: Ako si vybrať svadobné šaty?

Trendom je tiež dražba svadobných šiat na mnohých zahraničných aukčných portáloch. Svadobné šaty môžete vydražiť napríklad za päť libier, na mnohých aukčných portáloch je tiež ponuka krajčírov a krajčírok zo zahraničia, ktorí vám šaty ušijú na základe zaslaných rozmerov za zlomok bežných tuzemských cien.

Svadobné oznámenia

svadobné oznamenie zdobenéZáleží len na vás a vašej kreativite a predstavách, aké svadobné oznámenia si vyberiete. V dnešnej dobe si nemusíte vyberať z vopred stanovených vzorov, grafické štúdiá vám navrhnú a vytvoria svadobné oznámenia presne podľa vašich predstáv. Vo svadobnom oznámení môžete mať svoju fotku, alebo kresbu, jednoducho čokoľvek. Všetko záleží len na vás.

Menu

Svadobné koláče, ktoré sa roznesú spoločne so svadobným oznámením, vám dnes na zákazku zhotovia v ktorejkoľvek špecializovanej pekárni, cukrárni alebo lahôdkach. Svadobné menu sa skladá väčšinou z predjedla, polievky a hlavného jedla. Nedbajte na tradíciu a prispôsobte svadobné menu svojim chutiam a predstavám. Ďalšie jedlo na svadobnej hostine odporúčame servírovať formou švédskych stolov. Svadobné torty sú nevyhnutnou súčasťou svadobnej hostiny. Ako prípitok sa podáva šampanské, rozlievanie nealkoholických a alkoholických nápojov vyriešite možnosťou výberu takmer z čohokoľvek.

Ubytovanie a rozvoz hostí


Pri organizácii svadby pamätajte na ubytovanie a rozvoz hostí. Preto odporúčame usporiadať svadobný obrad a hostinu od seba v nepríliš vzdialených miestach, aby nedošlo k zbytočným komplikáciám pri presune z obradnej siene na svadobnú hostinu. Zaistite ubytovanie pre hostí zo vzdialenejších miest a tiež zaistite vodiča a vozidlá pre ich rozvoz do domovov.

Organizačné zabezpečenie

Pri organizácii svadby požiadajte o pomoc niekoho z blízkych alebo firmy špecializujúce sa na realizáciu svadobného dňa. Uľahčíte si tým prácu a ušetríte si hlavu plnú starostí, navyše si svadobný deň užijete bez starostí a s ďaleko čistejšou hlavou. Pozrite sa ešte aj na náš článok Ako kompletne naplánovať celú svadbu.

Ako pripraviť svadbu?
5 (99.43%) 35 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

zámky lásky

Ako si užiť Valentína: Zámková tradícia

Sviatok zamilovaných nám každoročne pripomínajú desiatky zámkov zavesených na zábradliach mostov. Ide o veľmi pôvabnú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *