Vzťahy

Ako zoznámiť nového partnera a deti?

Ako zoznámiť nového partneraOtázka zoznámenia vášho nového partnera s deťmi je citlivá záležitosť. K veci sa musí postupovať citlivo a vyžaduje to veľkú dávku taktu ku všetkým zúčastneným.

Nehanbite sa za dieťa/deti

Pri nadväzovaní nových vzťahov na prvých schôdzkach neklamte, ak príde reč na to, či máte nejaké deti a či s Vami žijú v spoločnej domácnosti. Nemusíte hneď rozbaliť tému svojich detí na prvom stretnutí, ale dlho sa tejto citlivej téme nevyhýbajte.

Skôr alebo neskôr váš potenciálny partner spozoruje časového harmonogramu súvisiaceho so starostlivosťou o deti, alebo mu to dôjde inak.

Úprimným informovaním vášho  nového partnera o tom, ako to s vami a vašimi deti je ušetríte vzájomné sklamanie, ktoré sa môže vyskytnúť z mnohých dôvodov. Ak mu to poviete včas, aspoň viete, na čom ste a môžete s vaším novým partnerom počítať, alebo skôr nepočítať do budúcnosti.

Neponáhľajte sa

zoznámenie detí s partneromBuďte úprimní, ale nemusíte dieťa a nového partnera rýchlo zoznamovať. Pre všetky tri strany (vy, deti a partner) je to veľmi ťažké a dôležité.

Zbytočným uponáhľaním (po dvojtýždňovej známosti), môžete napríklad spôsobiť, že deti budú niekoho nového vídať tak často, že tomu prestanú dávať význam a budú zbytočne zmätené.

Pripravte dieťa a partnera vopred

Nemusíte všetkým deťom vysvetľovať (záleží hlavne na veku), stačí ich vopred informovať, že im predstavíte kamaráta/ku.

Dieťa bude časom chápať, že tento vzťah je niečo výnimočné v porovnaní s inými vzťahmi.

Komunikujte so svojím dieťaťom a partnerom

Opýtajte sa svojho dieťaťa, ako váš partner naňho zapôsobil. Buďte čo najviac pri tom nenápadný, ale je dobré poznať názor detí.

Partnera sa naopak na dieťa pýtajte otvorene a diskutujte jeho / jej vzťah k deťom, všeobecne k prípadnému nevlastnému rodičovstvu a k ďalším veciam s rodičovstvom súvisiacich.

Nestrašte deti partnerom

Ak deti hľadajú k vášmu novému partnerovi cestu zložito, zbytočne netlačte na pílu a nechajte ich, aby si k sebe postupne našli cestu. Ak máte pocit, že dieťa nie je pripravené na nový vzťah alebo ho odmietne, nebuďte voči nemu neústupná. A

k váš partner má skutočný záujem o vás, vrátane spoločnej domácnosti s nevlastným dieťaťom, bude musieť chvíľu počkať na aklimatizáciu dieťaťa na nové podmienky.

Nestrašte partnera deťmi

Vytvorenie vzťahu „so záväzkami“ vyžaduje diplomaciu a takt na dvoch frontoch. Rovnako ako nie je dobré sa ponáhľať  s deťmi, nie je ani dobrý nápad tlačiť na možno budúceho partnera.

Na prvých stretnutiach je lepšie dať niekomu dieťa strážiť. Nemusí vás odprevádzať na každé stretnutie a niektoré chvíle si môžete lepšie vychutnať bez detí.

Vyhnite sa konkurenčnému vzťahu

Nový vzťah dieťaťa a nového partnera by nemal byť vnímaný vami, dieťaťom alebo novým partnerom ako náhrada za rodiča z prvého manželstva, ktoré sa o dieťa nezaujíma, ale na víkendy ho vezme. Je to osoba, s ktorou žijete, nie konkurenciou pre neúspešného otca alebo matku.

Vysvetlite to deťom a bývalému manželovi, aby sa zabránilo strachu. Aj keď váš budúci partner bude hrať časť rodičovskej úlohy, nemal by byť váš cieľ odrezanie vášho bývalého od detí.

Zvážte podobu vzťahu

vaše dieťa a nový partnerAk váš partner túži byť po celý život len ​​s vami, ale nie s dieťaťom, môžete udržiavať vzťah, do ktorému dieťa nebude zasahovať.

Uvedomte si, že tento vzťah bude relatívne obmedzený. Ale keď sú deti väčšie, môžete im všetko vysvetliť a dať im istotu ich vzťahu s vami, je možné si udržať taký skôr víkendový vzťah.

Dobrý vzťah nového partnera s deťmi nestačí

Snažte sa nevyberať svojho nového partnera len v závislosti od vzťahu k deťom. Ak partnerstvo nezávisí od vzájomnej príťažlivosti dvoch partnerov, nie je to dobrý základ pre neskoršie možné krízy a dieťa tak pripravíte o ďalšieho dôležitého dospelého vo svojom živote.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button