Vzťahy

Ako nájsť priateľov?

priateľovMáte okolo seba veľa ľudí, ale žiadny z nich nie je skutočný priateľ? Priateľstvo hrá v živote človeka veľký význam. Priatelia nás môžu podržať, môžeme sa s nimi zasmiať, alebo sa im vyplakať na ramene. Ako ale nájsť naozaj skutočných priateľov?

Kde je chyba keď nemáme priateľov?

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo nemáte priateľov? Ide o to, že ste príliš hanbliví, nepriebojní a väčšinu času trávite doma? Alebo je to tým, že neudržíte tajomstvo, ste hádaví, ostatných ohovárate a urážate?

Ak je to tak, zamerajte sa na seba a svoje správanie. Je potrebné s tým niečo urobiť. Keď to nezmeníte, ťažko si priateľov nielen nájdete, ale hlavne udržíte!

Vytiahnite hlavu z piesku

ako nájsť priateľovSú typy ľudí, ktorí sú doslova obklopení priateľmi. Kamkoľvek prídu, hneď sa k nim niekto hlási, zdraví ich, máva. Je to tým, ako vystupujú, ako chodia a hovoria, skrátka je to o tom, aké vysielajú neverbálne signály.

Ak prídete do spoločnosti zhrbení, zamračení a budete postávať v rohu, nikto si vás nevšimne.

Keď sa ale narovnáte, usmejete a vstúpite so zdravým sebavedomím, hneď oslovíte okolie a vaša dobrá nálada bude ostatných priťahovať ku konverzácii.

Rozhliadnite sa okolo seba!

Máte v práci nového kolegu, ktorý vyzerá celkom sympaticky, ale zatiaľ ste s ním okrem pozdravu neprehodili jediné slovo? Skúste s ním zájsť na pivo, možno si padnete do oka, nájdete spoločnú reč a stanú sa z vás po čase dobrí priatelia.

priateľstvoMožno, že aj medzi partnerkami manželových kamarátov by ste mohli nájsť spriaznenú dušu. Navyše možno zistíte, že vás spája to, že ste obe pracovali v rovnakom odbore a tak sa budete mať o čom rozprávať.

Trebárs aj návšteva materského klubu môže byť pre vás dobrou šancou, ak ste na rodičovskej dovolenke. Stačí sa len okolo seba rozhliadnuť – možností, ako sa stretávať s ľuďmi, je nepreberné množstvo.

Kino, posilňovňa, knižnica?

Bežte medzi ľudí, doma žiadnych priateľov nenájdete. Dávajú v kine dlho očakávanú premiéru, na ktorú sa tešíte celé mesiace? Nemáte s kým ísť? Choďte sami, možno vedľa vás bude sedieť človek, ktorý miluje rovnaký film ako vy a hneď budete mať možnosť získať nového priateľa.

Ak ste športový typ, skúste posilňovňu, plávanie, jogu či zumbu, čokoľvek vás bude baviť a napĺňať.

A čo napríklad skúsiť pracovať ako dobrovoľník v nejakej organizácii pre seniorov či v inej sociálne potrebnej práci? Nielenže vás zahreje na srdci, že pomáhate, ale dostanete sa medzi ľudí a kto vie, trebárs priateľov nájdete nielen medzi personálom.

Nebuďte nároční ohľadom priateľov!

Často sme veľmi kritickí. Máte výbornú kamarátku, s ktorou si vždy dobre poklábosíte, dokážete riešiť problémy, vždy vám výborne poradí. Keď ju ale chcete vytiahnuť na nejakú párty, nejde.

Potom máte ďalšie kamarátku. Tá je zase pre zmenu za každú „srandu“, chodí snáď na každý večierok, je obľúbená. Vie o všetkom, čo sa kde udeje. A to je práve ten problém. Je fajn si s ňou zájsť za zábavou, ale úprimne jej príliš neveríte a bojíte sa, že vaše problémy bude riešiť s niekým tretím.

Je ale predsa len lepšie, mať dve kamarátky, ktoré nie sú úplne dokonalé, ako žiadne, nemyslíte? A tak ich berte, také aké sú!

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button