KuchyňaNávody

Ako na ručné umývanie riadu?

ako ručne umývať riadUrčite nepotrebujete radu na ručné umývanie riadu. Ale možno vás poteší, keď vám ponúkneme nejaké tipy na umývanie, ktoré ešte nepoznáte.

Čo budete na ručné umývanie riadu potrebovať

  • savo
  • voda
  • biely ocot
  • gumové rukavice

Biely ocot

Zapekacie misy z ohňovzdorného skla môžu byť poznačené fľakmi a šedými škvrnami, s ktorými si nevieme rady. Spôsobujú to potraviny, ktoré obsahujú bielkoviny– napríklad vajcia, syry, mlieko.
Ale je pravda, že žiadna bielkovina neodolá bielemu octu.

Takže využime tento poznatok a jediné, čo musíte urobiť, aby sa riad zase trblietal ako nový, je vziať hubku alebo handričku a navlhčiť ich v octe. Potom už len pretierajte, trochu pritlačte a výsledok je hotový. Riad je celistvo biely.

Zničte spoľahlivo baktérie

domáce práce a ručne umývanie riaduPo umytí riadu si v dreze pripravte jednoduchý antibakteriálny roztok. Jedna lyžica sava je dostačujúca na  4 až 5 litrov vody.

Umytý riad nechajte namočený v tomto roztoku 5 až 10 minút a potom ho opláchnite čistou, vlažnou vodou.

Nezabudnite použiť gumové rukavice pri práci s bieliacim roztokom.

Aby ruky nepáchli po gumových rukaviciach

savoNa ručné umývanie riadu používame gumové rukavice, ktoré väčšinou zanechávajú na rukách zápach po pneumatikách od auta. Nepomáha ani opakované oplachovanie.

Skôr než si nasadíte rukavice, použite na ruky pleťové mlieko a pekne ho v rukách rozotrite.

Potom vôbec nebudú páchnuť po gume,  ruky dostanú kvalitnú a hydratačnú procedúru. Prečítajte si aj články ako si správne umývať ruky a ako vyčistiť umývačku riadu.

Varovanie

Pri práci s bielidlom a so savom, používajte výhradne rukavice.

Ďalšie rady do kuchyne nájdete tu:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button