CestovanieVzťahy

Ako si naozaj užiť dovolenku?

dovolenka pri moriTešíte sa celý rok, že opäť vyrazíte na dovolenku? Niekto za slniečkom, niekto na hory, každý tak ako má rád a po svojom. Jedno máme ale všetci spoločné. Počas dovolenky si chceme oddýchnuť od práce, každodenných starostí, zažiť niečo nové. Ako na to, aby sme si dovolenku naozaj užili?

Na dovolenku s manželom, kamarátmi, s deťmi?

Vyberte si k tráveniu dovolenky dobrú spoločnosť. Je len na vás, s kým sa rozhodnete užiť si dni voľna. Ak máte práve deti v teľacích rokoch a pri obyčajnom vyslovení vety: ,, spoločná dovolenka s rodičmi „, obracia oči v stĺp, nechajte ich radšej doma.

Tiež nie je nikde napísané, že musíte vyrážať s manželom či manželkou. Miluje váš muž hory, skaly, pohorie? A za to vy, túžite po preslnenej pláži, mori a pamiatkach v Taliansku? Ak súhlasia obe dve strany, nie je nič jednoduchšie, než vyraziť každý po svojom!

Nájdite si spoločníka, s ktorým sa budete baviť a užijete si dovolenku plnými dúškami!

Vyberte si tú správnu dovolenku!

dovolenka v horáchUjasnite si, čo na dovolenke chcete robiť a zažiť. Idete naozaj len relaxovať a ležať pri mori? Alebo vyprážanie na slnku nie je nič pre vás, a aj keď hľadáte lokalitu pri mori, chcete ešte niečo spoznať a vidieť?

Zistite si o danom mieste čo najviac informácií, ako v cestovnej kancelárii, tak na internete či od známych.

Program si môžete buď vytvoriť sami, alebo možno kúpiť zájazd s niekoľkými výletmi.

Pôjdu s vami na dovolenku malé deti?

Aj to zohľadnite počas výberu. Deti sa chcú baviť, smiať a zažívať dobrodružstvá, preto je dobré vybrať taký typ dovolenky, ktorý ponúka rôzne animačné programy, aktivity, nachádza sa tu ihrisko so šmýkačkou alebo bazén pre deti s plavčíkom.

Aj dĺžka cesty na dovolenku je dôležitá.

Nemusíte sa trmácať až na samý juh Talianska, keď možno zohnať kvalitnú dovolenku aj na severnej časti a ušetríte niekoľko hodín cesty, čo deti určite ocenia.

Vypnite telefón a relaxujte!

Hoďte za hlavu všetky starosti a užívajte si dovolenku plnými dúškami. S rodinou sa dohodnite na určitej hodine, kedy zapnete telefón a dáte o sebe vedieť. Neberte so sebou notebook, ani žiadnu nedorobenú prácu.

Nepozerajte na peniaze a doprajte si dobré krajové jedlo a pitie. Zabudnite na diétu, možno, že sa už v živote nepozriete do tohto kúta zeme a nebudete mať možnosť ochutnať miestne špeciality. Tak sa do nich pustite!

Pozor na črevné problémy na dovolenke!                      

Dodržujte základné hygienické návyky, nezabúdajte hlavne na umývanie rúk. Jedzte len tam, kde máte istotu, že ide o čerstvé a nezávadné potraviny. Málo kto z nás, chce totiž časť dovolenky presedieť na záchode.

Používajte balenú vodu, všetko ovocie i zeleninu dôkladne umyte. V prípade, že máte podozrenie, že servírované mäso nie je dostatočne prepečené, vráťte ho, naozaj to nestojí za to.

Odviažte sa!

dovolenka snovLáka vás to vyskúšať nový adrenalínový šport, potápanie, alebo inú aktivitu? Choďte do toho! Žijeme predsa len raz.

Chcú vaše deti postaviť najväčší hrad z piesku a alebo vás do piesku zahrabať?

Prečo nie, urobte im radosť a buďte pre každú zlobu. Ak budete len stáť na mieste a dozorovať, neužijete si žiadnu srandu a to by bola na dovolenke snov, velikánska chyba!

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button