ŠportAko si vybraťChudnutie

Ako sa obliecť do posilňovne (fitness oblečenie)?

yoga a návod ako sa obliecť do posilňovne Idete prvýkrát do posilňovne alebo fitness centra a neviete, aké oblečenie vziať na seba? Fitness oblečenie do posilňovne vyberajte podľa druhu cvičenia, materiálu a času trvania cvičenia. A nezabudnite, že k fitness oblečeniu patria tiež vhodne zvolené športové doplnky. Najdôležitejšie zo všetkého ale je, aby ste sa v ňom cítili pohodlne.

Čo si obliecť do posilňovne / fitness centra

funkčné oblečenie

Ak ste začiatočník, nepotrebujete fitness oblečenie určené pre profesionálnych športovcov alebo posledné výstrelky módy. Základnou výbavou pre začínajúceho športovca je prosté a čisté fitness oblečenie, v ktorom sa cíti pohodlne.

Samozrejmosťou je očistená uzavretá obuv určená pre šport (vhodné sú topánky so svetlou podrážkou), tzn. žiadne sandále alebo poltopánky. A nezabudnite tiež na čisté ponožky (pre šport ideálne biele).

Ak máte v šatníku už len vyťahané tričká a tepláky, poobzerajte sa po novom fitness oblečení.

Bežecká súprava alebo oblečenie na spinning?

Podľa druhu cvičenia voľte aj svoje oblečenie na šport. Pre pomalšie cviky pilates alebo jogy sú vhodnejšie voľnejšie materiály, pre rýchlejšie športy, akým je napr. aerobic, sú vhodnejšie elastické materiály.

Pri cvičení na rotopede sú určite lepšie upnutejšie legíny než voľne visiace tepláky, ktoré sa zamotávajú do stroja. Veľkosť fitness oblečenia vyberajte úmerne svojej postave. V tesnom tričku alebo mikine sa nebudete cítiť dobre.

Aký materiál oblečenia je pre fitness ideálny?

fitness oblečenie

Odpoveď je jednoduchá. Priedušný materiál, ktorý je schopný odvádzať vlhkosť od tela preč. Ponúka sa obliecť si tzv. funkčné prádlo (termoprádlo).

Pamätajte, že vždy je lepšie vziať si na seba dve tenšie vrstvy oblečenia ako jednu hrubú.

Fitness oblečenie do posilňovne má byť komfortné, ale zároveň plniť svoju funkciu – odvádzať pot (spodná vrstva) a udržiavať svaly v teple (vrchná vrstva).

Vplyv má aj dĺžka cvičenia. Ak budete cvičiť dlhšie, vypotíte toho viac. V takej chvíli kvalitné fitness oblečenie oceníte.

Aké doplnky si nesmiete zabudnúť vziať do posilňovne?

A nezabudnite na doplnky fitness oblečenia a športovej módy. Čelenka do vlasov pre ženy, potítka na ruky, športové hodinky … Na čo ďalej nezabudnúť, keď idete do fitness centra?

Vezmite si dva uteráky (jeden na utieranie potu, druhý po osprchovaní), náhradné oblečenie a froté ponožky, mikinu.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button