Chudnutie

Ako schudnúť pomocou liekov?

ako schudnúť pomocou liekovPri odhodlaní schudnúť hľadáme rôzne prostriedky, ktoré vám majú pomôcť pri dosiahnutí takéhoto cieľa. Niektoré sú účinné, iné nie. Často potom prichádzajú otázky, či existuje nejaká zázračná pilulka, po ktorej schudnete ľahko. Odpoveď je jednoduchá. Žiadna taká nie je. Napriek tomu možno v lekárni kúpiť lieky, ktoré vám v boji proti nadváhe môžu pomôcť, ale vašu nadváhu samy o sebe neriešia. Zvyčajne slúžia na to, aby ste dokázali dodržiavať určenú diétu. Zoznámiť sa s ich vedľajšími účinkami je nevyhnutnosť, ktorú nemožno obísť. Ako schudnúť pomocou liekov?

Predtým ako budete chcieť schudnúť pomocou liekov navštívte lekára a poraďte sa

chudnutie pomocou liekov a tabletiekPrvé vaše kroky by mali smerovať k vášmu lekárovi, ktorý vás po zdravotnej prehliadke zoznámi s možnosťami, ktoré pri potrebe schudnúť máte.

Je potrebné si uvedomiť, že lieky na chudnutie vaše stravovacie návyky nezmenia. Preto je výhodnejšie aj zdravšie pri ceste za chudnutím cvičiť a dodržiavať zdravý jedálniček.

Lieky na chudnutie by mali byť len na odporúčanie lekára, aj keď na trhu objavíte také, ktoré avizujú, že lekársky recept nie je potrebný. Žiadny lekár vám nepredpíše niečo, čo vaše telo nepotrebuje.

Rozmyslite si svoje možnosti

Pred užívaním liekov na chudnutie, ak to nie je z iných zdravotných dôvodov nevyhnutné, by sme sa mali riadne oboznámiť s nežiaducimi účinkami.

Čo je ale najdôležitejšie, mali by sme si rozmyslieť, či schudnúť nemôžeme iným spôsobom. Nemožno očakávať, že lieky na chudnutie urobia zázraky.

Výber liekov na chudnutie nechajte na špecialistovi

Medzi najrozšírenejšie lieky na chudnutie patrí Adipex, Meridia, Lindaxa, Xenical, Alli, Acomplia. Obvykle ide o antiobeziká, ktoré obsahujú účinné látky, napríklad na vstrebávanie tukov v čreve, ovplyvňujúcu energetickú rovnováhu a metabolizmus cukrov a potláčajú chuť k jedlu.

zdrava výživa vitamíny a tabletky na chudnutieBez lekárskeho predpisu je možné dostať Alli, ktorého účinná látka je orlistat.

Ten zabraňuje vstrebávaniu tukov do organizmu. A rovnako ako u iných liekov na chudnutie, je potrebné počítať s nežiaducimi účinkami. V prípade Alli sa prejavujú hnačkou, bolesťou brucha a nutkanie ísť na toaletu.

Pri iných liekov na chudnutie to sú depresie, zvýšenie krvného tlaku, a pod. Preto bol napríklad Adipex v mnohých krajinách stiahnutý z predaja.

Varovanie

Lieky na chudnutie nenahradia úpravu vašej životosprávy a nenahradia ani cvičenie. Sú obyčajným doplnkom, predpísať vám ich môže iba špecialista. Pri ich užívaní počítajte s nežiaducimi účinkami.

Úhrada liekov na chudnutie zo zdravotného poistenia je len pre indikovaných pacientov s diabetom 2. typu a ďalším rizikovým faktorom.

Pozor na falzifikáty

Tento text má iba informatívny charakter. Cieľom je upozorniť na potenciálne riziká chudnutia pomocou liekov. Bez odporúčania svojho lekára žiadny z uvedených prípravkov neužívajte.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button