Šport

5 cvikov pre pevné brucho

pevné bruchoPloché a vyrysované brucho je snom množstva žien, ale aj mužov. Ukážem vám niekoľko cvikov, vďaka ktorým to nemusí zostať len pri sne, ale budete sa môcť pýšiť pevným bruškom. Nasledujúce cviky vám pomôžu posilniť spodnú a hornú časť bruška, aj šikmé brušné svaly. Nebudete potrebovať žiadne pomôcky, len svoje telo a odhodlanie. Môžete cvičiť na zemi alebo použiť podložku. 5 cvikov pre pevné brucho.

Skracovačky – základný cvik na brucho

Ľahnite si na chrbát, ruky dajte v tyl, nohy pokrčte a oprite sa celými chodidlami o podložku. S výdychom zdvíhajte hornú časť trupu kým sa lopatky neodlepia od podložky a s nádychom sa vracajte späť. Neklaďte bradu na prsia, očami stále sledujte strop.

Cvik vykonávajte pomaly a ťahom, zapájate hornú časť brucha. Rukami sa za hlavou len ľahko dotýkajte, aby ste sa nevyťahovali hore za pomoci rúk, ale zapájali čo najviac brucho. Opakujte 15x.

Jazda na bicykli

zkracovačkyĽahnite si na chrbát, ruky dajte v tyl. Zdvihnite hornú časť tela a odlepte od podložky lopatky, nadvihnite natiahnuté nohy.

Teraz sa nachádzate vo východiskovej pozícii. S výdychom pokrčte pravú nohu v kolene a natočte trup tak, že lakeť ľavej ruky priblížite k pravému kolenu.

S nádychom sa vráťte späť a súvisle urobte cvik na druhú stranu. Pozerajte sa stále na strop, hlavu neklaďte na prsia. Cvik opakujte celkom 20x.

Cvik nožnice

Ľahnite si na chrbát, ruky položte pozdĺž tela dlaňami nadol. Natiahnuté nohy nadvihnite kúsok nad podložku a strihajte nohami ako nožnicami vo vodorovnom smere. Nezabudnite pravidelne dýchať. Cvik opakujte 20x.

Zdvíhanie panvy

Ľahnite si na chrbát, ruky pozdĺž tela s dlaňami nadol. Mierne pokrčené nohy zdvihnite kolmo k telu. S výdychom zdvíhajte nohy hore až odlepíte panvu od podložky. S nádychom sa vráťte do pôvodnej polohy.

Zdvíhajte panvu ťahom, nie švihom. Zapájate predovšetkým spodnú časť brucha. Cvik opakujte 15x.

Určite si prečítajte tento článok: Ako schudnúť z brucha bez námahy.

Krúžky nohami

krúžky nohami - cvik na nruchoĽahnite si na chrbát, ruky rozpažte a položte na zem dlaňami nadol. Natiahnuté nohy odlepte od podložky a začnite špičkami nôh opisovať vo vzduchu veľké krúžky, najprv 10 krúžkov na jednu stranu, potom 10 na druhú stranu.

Neprehýbajte sa v chrbte a nechajte ho prilepený k zemi. Ak vám tento cvik pripadá príliš ťažký, môžete mierne pokrčiť nohy v kolenách.

Odporúčame cvičiť aspoň 4x týždenne, vždy 3-4 opakovaní pre jednotlivé cviky.

Podobné články

1 komentár

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button