Ako liečiťZdravie a krása

Ako vyzrieť na peľovú alergiu?

ako bojovať proti peľovej alergiiV tomto článku sa dozviete ako bojovať proti peľovej alergií. Leto máme spojené so slniečkom, krásnou prírodou, dovolenkami, ale v poslednej dobe tiež čím ďalej viac s alergiami. Na peľovú alergiu trpí čoraz viac ľudí, ktoré im do značnej miery znepríjemňujú život, znižujú ich životnú úroveň a kazia chuť do života.

Vonkajšie vplyvy na peľovú alergiu

Vznik alergie ovplyvňuje nielen genetická dispozícia, ale aj moderný spôsob života, ktorý nie je ideálny.

O tom, ako zvládnuť alergiu existuje viacero lekárskych odporúčaní a lekárskych metód, avšak nie vždy je možné všetko realizovať, a tak alergia nakoniec rovnako dorazí. Napriek tomu sa pokúsime vám pomôcť, ako letnú peľovú alergiu čo najľahšie prežiť.

Čo treba v boji proti peľovej alergií:

  • prvá pomoc pri peľovej alergiidobrá vôľa
  • chuť a znalosti

Do okien nasaďte siete proti peľu

Vetrajte skoro ráno alebo večer, kedy je pohyb peľu najnižší.

Doma používajte čističky vzduchu, ktoré eliminujú peľové alergény zo vzduchu.

Auto

Zabudnite na príjemný vánok z otvoreného okienka pri jazde autom. Namiesto toho využite klimatizáciu.

Vyhnite sa prechádzkam a výletom do prírody, lesov a lúk

Po návrate z vonku sa vždy osprchujte. Nezabudnite ani na umytie vlasov, pretože vo vlasoch sa peľ drží najviac.
Ak je to možné, vyhnite sa pobytu vonku v priebehu poludňajších hodín.

Udržujte svoje nosovej sliznice vlhké

čo pomáha na peľovú alergiuPomôcť vám pritom môže sprej s Vincentkou alebo špeciálna banka na výplach nosných dutín. Výplach vykonávajte ráno a večer,  môžete naň použiť Vincentku s izbovou teplotou .

Lavážny aplikátor si môžete kúpiť v lekárni alebo v zdravotných potrebách.

Lymfodrenáže

Lymfatická masáž má pozitívny účinok na celkovú funkciu organizmu a je doporučovaná k riešeniu celého množstva ochorení a pomáha aj na peľovú alergiu.

Jedine očistou získate zdravý a funkčný lymfatický systém, ktorý je schopný efektívne očistiť vaše telo od toxínov, ktorými pre vás alergény sú a správne fungovanie lymfatického systému.

Strava

Zdravá strava so zvýšeným obsahom zeleniny je obzvlášť vhodná v období výskytu sezónnej alergie.
Vyhnúť by ste sa mali všetkým potravinám, ktoré dráždia a môžu obsahovať peľové častice. Ide napríklad o korenené potraviny, zemiaky, citrusové ovocie, med a podobne.

Bylinky proti alergií

zbieranie a pestovanie byliniekNa alergiu pozitívne pôsobia aj niektoré bylinky. Ide hlavne o bylinky, ktoré prečisťujú organizmus. Ide o odvary, ktoré sa užívajú vnútorne.

Bylinkové čaje, ktoré pozitívne ovplyvňujú odolnosť voči alergiám sú obvykle zhotovené zo žihľavy, pestreca mariánskeho, sladkého drievka a pečeňového čaju.

Aromaterapia

Pre upokojenie a zmiernenie ťažkostí spojených s peľovou alergiou je vhodná inhalácia a aromaterapia.
Najvhodnejším esenciálnym olejom na liečbu alergie je 100% eukalyptový olej.

Žuvačky Allermin

V čase najhoršej a akútnej alergie sú balíčkom poslednej záchrany. Tých, ktorých trápi zúrivé kýchanie a očné prejavy a nič iné im nepomáha, napriek tomu nemôžu byť celý mesiac zavretí doma, ale musia normálne pracovať, chodiť do školy a podobne, sú žuvačky Allermin poslednou záchranou.

Odporúčam žuť vždy, keď vyjdete von alebo viete, že budete musieť byť v danej oblasti, ktorá vás veľmi dráždi.
Žuvačky majú rýchly účinok a sú veľmi efektívne. Nenechajte sa odradiť ich cenou, vždy sa oplatí mať v kabelke plátok žuvačiek poslednej záchrany. Môžem odporučiť mnohoročnou skúsenosťou.

More

O skvelých účinkoch mora na peľovú alergiu aj astmu bolo napísané množstvo odborných a aj iných článkov.

Lenže Slovenská republika bohužiaľ žiadne more nemá a je teda u nás ťažké zrealizovať pobyt pri mori na celé letné obdobie. Napriek tomu pre vás máme tip, ako si more môžete urobiť aj doma.

Je to úplne jednoduché – využite k tomu morskú soľ, najlepšie tú z Mŕtveho mora a vytvorte si skvelý relaxačný kúpeľ, ktorý bude blahodarne pôsobiť aj na vaše podráždené sliznice.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button