Zdravie a krása

Ako sa starať o pokožku tela?

ako sa starať o pokožku telaV tomto článku sa dozviete ako sa správne starať o pokožku tela. Pokožka chráni naše telo pred pôsobením vonkajších vplyvov. Nemali by sme teda starostlivosť o ňu zanedbávať. Hlavne v letných a zimných mesiacoch je naša koža vystavovaná silnému slnku a mrazom, preto je potrebné v týchto obdobiach starostlivosť zosilniť. Treba dávať pozor aj na rôzne kožné ochorenia, ktoré sa v dnešnej dobe vyskytujú. Sú veľmi nepríjemné a ich liečba je väčšinou dlhodobá.

Hydratácia a starostlivosť o pokožku tela

správne sprchovanie pri starosltivosti o pokožkuZákladom je hydratácia pokožky. Používajte telové mlieka či krémy pravidelne po osprchovaní.

Koža bude na dotyk jemná a hebká.

Ak vás trápi suchá pokožka, tak aplikujte výrobky určené priamo pre ňu.

Regenerácia kože

Naša koža sa pravidelne odlupuje, aby urobila miesto novým bunkám. Najviac je tento jav viditeľný na hlave, kde je veľmi nežiadúci a nazýva sa lupiny.

Tomuto procesu môžete napomôcť, ak budete pri sprchovaní využívať peelingové gély, ktoré pokožku obrúsia a zbavia ju starých buniek.

Pri masírovaní dochádza tiež k lepšiemu prekrveniu.

Starostlivosť o pokožku tela v lete

správna starostlivosť o pokožku po opaľovaníV letných mesiacoch nezabúdajte na patričnú ochranu pred slnkom pomocou opaľovacích krémov či olejov.

Zabraňujú spáleniu pokožky.

Po každom slnení nanášajte mlieko po opaľovaní, ktoré upokojí podráždenú pokožku a zachová dlhodobé opálenie.

Starostlivosť o pokožku v lete

V zime je potreba chrániť kožu pred mrazom. Dochádza k vysúšaniu pokožky, a preto je nutné ju oveľa viac hydratovať. Používajte teda spoľahlivé krémy.

Zvláštnu starostlivosť musíte venovať najmä tvári, pretože tá je pred nepriaznivými vplyvmi najmenej chránená. V lete používajte slnečné okuliare, pretože mračenie sa pred slnkom spôsobuje mnoho vrások.

Vyberajte si starostlivo ošetrujúci krém, ktorý je určený presne pre váš typ pokožky. Hlavne ženy by nemali zabúdať na pravidelné návštevy kozmetičiek.

Kožné ochorenia

Pri podozrení na nejaké kožné ochorenia (bradavice, ekzém a iné) vyhľadajte kožného lekára, ktorý vám pomôže problém vyriešiť.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button