Ako liečiť

Ako liečiť žlčníkové kamene: Bylinky a čaje na žlčník

ako liečiť žĺčníkové kameneŽlčník je orgánom, ktorý sa v ľudskom tele vyskytuje pri spodnej časti pečene. Jeho funkcia prispieva k lepšiemu tráveniu. Nejedná sa o orgán, ktorého absencia by pre človeka mala fatálne následky. Ak sa však zle stravujete, vystavujete sa riziku vzniku žlčníkových kameňov, ťažkou bolesťou žlčníka, ktorá rozhodne neprispeje k dobrému tráveniu. Ako liečiť žlčníkové kamene? Bylinky a čaje na žlčník.

V článku sa dozviete:

  • Príčiny
  • Spôsoby liečby
  • Bylinky a čaje
  • Čo je potrebné

Príčiny bolesti žlčníka

Za bolesťou a tvorbou žlčníkových kameňov, ktoré je potrebné v krajných prípadoch riešiť operatívnym zákrokom a vybratím žlčníka, stoja predovšetkým zlé stravovacie návyky.

Problémy sú vyvolané najmä tým, že konzumujete vysoké množstvo živočíšnych tukov. Veľkú úlohu však zohráva aj stres.

Spôsoby liečby žlčníkových kameňov

operácia žĺčnikaOperatívny zákrok

V prípade dlhotrvajúcich ťažkostí a vzniku žlčníkových kameňov je potreba operatívneho zákroku. Ten je však až krajným riešením.

Existujú aj iné spôsoby, ako problémy so žlčníkom riešiť.

Žlčníková diéta

Počas žlčníkovej diéty konzumujte menej tučných jedál. Doporučené je tiež používať bylinkové čaje a ďalšie procedúry. V strave by mali pribudnúť skôr rastlinné tuky.

Na žlčník prospieva prísun týchto látok a potravín:

Vitamíny – predovšetkým vitamíny A a E. Je vhodné ich podávať vo forme rastlinných tukov.

Rastlinné tuky – pri ich konzumácii nedochádza k tak veľkému zaťažovaniu organizmu ako v prípade živočíšnych tukov.

Káva – znižuje riziko výskytu žlčovej koliky a žlčových kameňov. Odporúča sa konzumovať kvalitná káva, zhruba po 2-3 šálkach denne. Alebo aj zelená káva.

kurkuma bottle
Kurkuma kapsuly

Kurkuma – prispieva k lepšej funkcii žlčníka a slúži ako prevencia proti vzniku žlčníkových kameňov. Možno ju pridávať do pokrmov.

Kurkuma je známa aj pre svoje protizápalové účinky ale jej hlavným účinkom je, že podporuje funkcie žlčníka, pečene, znižuje hladinu cholesterolu a bolesti spôsobené zápalom kĺbov. Kurkuma sa dá cez internet kúpiť aj vo forme kapsúl.

Reflexná terapia

Na bolesti a žlčníkovú koliku zapôsobí tiež masáž, a to na plôške pravej nohy. Na nej nájdite bolestivé miesto a jemnými pohybmi ho masírujte.

Bylinky, šťavy a čaje na žlčník

1. čajová zmes z mäty, púpavy a krušiny

Všetky zložky v rovnakých dieloch zalejte pol litrom teplej vody a nechajte niekoľko hodín odležať. Potom priveďte do varu a nechajte vychladnúť. Potom zmes sceďte a pite niekoľkokrát denne.

2. čajová zmes zo skorocelu, repíka a pyšteka

zelený čaj a chudnutieOpäť použite rovnaký postup ako pri prvom čaji.

3. Citrónový čaj

Do čaju pridajte polku citróna. Pite raz až dvakrát denne.

4. Šťava z čiernej reďkovky

Šťava z čiernej reďkovky je veľmi účinná proti žlčníkovým kameňom. Reďkovku nechajte odstrediť v domácej odstredivke. Alebo si originál 100% šťavu z čiernej reďkovky kúpte cez internet. Každé ráno si doprajte zhruba 100 ml tejto šťavy.

Postupne zvyšujte jej množstvo až na cca 400 ml, a to po dobu troch týždňov. Následne potom konzumáciu šťavy redukujte späť ku 100 ml. Počas šiestich týždňov by takáto táto liečebná kúra mala zabrať.

5. Čajová zmes z bedrovníka, brečtanu, chmeľu, repíka, mäty a paliny

čaj agracejoTúto zmes vylúhujte v jablčnom víne. Na jeden liter vína použite zhruba tri polievkové lyžice zmesi. Priveďte do varu a nechajte vychladnúť a vylúhovať po dobu troch minút. Potom pite zhruba jednu polievkovú lyžicu, a to cca 10 krát za deň. Zmes pite vždy teplú.

Všetky bylinky ktoré budete potrebovať na prípravu čajovej zmesi na žlčník kúpite za pár eúr na tejto stránke. Prípadne sa dajú kúpiť aj už priamo pripravené čajové zmesi na žlčník.

Skvelý čaj proti žlčníkovým kameňom je čaj Agracejo.

Čo je potrebné na liečbu žlčníkových kameňov?

  • Bylinky na prípravu čajových zmesí
  • Citrón
  • Čierna reďkovka

Ako dlho liečba žlčníka potrvá?

Žlčníkové kamene sa dajú mimo operatívneho odstránenia postupne zlikvidovať, ak využijete jeden z vyššie uvedených spôsobov. Celková doba sa pohybuje v radoch týždňov.

Ak sú problémy väčšieho rázu, vždy je nutné zájsť k lekárovi!

Aké budú náklady na liečbu žlčníkových kameňov?

Bylinky, z ktorých si doma urobíte potrebné čajové zmesi, možno zakúpiť aj všetky dohromady za cca 5-6€.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button