Ako si vybrať

Ako si vybrať vertikálne žalúzie do bytu alebo do kancelárie?

vertikálne žalúziePokiaľ ste dospeli k názoru, že obyčajné hliníkové žalúzie neprospievajú k zlepšeniu vzhľadu interiéru bytu alebo kancelárie toľko ako štýlové vertikálne žalúzie, stojíte pred správnym rozhodnutím, resp. pred rozhodnutím – ktorý typ vertikálnych žalúzii si vybrať. Vertikálne žalúzie sú praktické a elegantné. Spálni, obývačke, kúpeľni alebo kancelárskemu priestoru dodajú moderný vzhľad a okrem toho sa pri nich ponúka jednoduchá montáž a údržba.

Na čo si dať pozor a na čo sa zamerať pri výbere vertikálnych žalúzii:

  • výber vertikálnych žalúziiVeľkosť
  • Spôsob otvárania žalúzii
  • Farebný odtieň
  • Materiál
  • Náročnosť montáže
  • Cena

Je taktiež dôležité, ktorému predajcovi pri nákupe vertikálnych žalúzií zveríte svoju dôveru.

Pred nákupom vertikálnych žalúzii si všetko dobre spočítajte

Prvú vec, ktorú musíte urobiť pred nákupom vertikálnych žalúzii je meranie okien (výška, šírka, hĺbka, vnútorné parapety). Použite oceľový zvinovací meter a údaje si píšte na papier alebo do zameriavacieho protokolu.

Ak si neviete dať rady, vyhľadajte takého predajcu, ktorý vám ochotne poradí ako na to. Dosť vám pomôže, ak si okna vyfotíte a snímky ukážete alebo ich pošlete emailom predajcovi. Zvážte, či chcete do miestnosti umiestniť vertikálne žalúzie siahajúce až po podlahu alebo vám stačia kratšie žalúzie.

ako vybrať vertikálne žalúzieVyberte si typ rozťahovacích žalúzii. Tradične sa na trhu s tieňovou technikou objavujú 3 základné typy: rozťahovacie a sťahovacie lamely doprava, doľava a zo stredu na obe strany ako opona v divadle.

Určite budete niekedy chcieť, aby sa lamely vertikálnej žalúzie roztvárali napríklad len do polovice okna. Už len tento fakt a samotné dispozície miestnosti vám napovedia, ktorú variantu by ste si mali vybrať.

Ovládanie vertikálnej žalúzie by malo byť ľahko prístupné. Premyslite si, na ktorú stranu budete roztváracie vertikálne žalúzie ovládať.

Napravo či naľavo? Rozhodnite sa podľa umiestnenia okna a podľa dispozícii interiéru ale hlavne premýšľajte pri tom všetkom prakticky. Dôležité je to, aby miesto, v ktorom bude ovládací prvok vertikálnych žalúzii umiestnený, bolo pre vás ľahko prístupné.

S čím všetkým treba rátať, keď si chcete kúpiť vertikálne žalúzie

Vo väčších zasadacích miestnostiach bude najlepšie, ak ovládanie žalúzii bude blízko čela miestnosti alebo tam, kde je manažér, asistentka alebo ktokoľvek, kto bude mať na starosti behom zasadnutia pohodlie hostí a to kvôli tomu, aby mohol miestnosť rýchlo zatemniť (napríklad pri projekcii dataprojektora) bez toho, aby musel obchádzať celú miestnosť alebo prekračovať sedačku alebo kancelársky nábytok.

vybrať vertikálne žalúzieVzhľad a použitý materiál vertikálnych žalúzii by mal oživiť interiér. Vertikálne žalúzie však nevyberajte len kvôli zatemneniu miestnosti.

Vertikálne žalúzie majú estetickú funkciu, ktorú iné typy tieniacich techník nedokážu ponúknuť. V obľube sú napríklad žalúzie z tkaniny.

Na rozdiel od drevených žalúzii sú vertikálne žalúzie s látkovými lamelami ľahké, môžu mať dobrú priepustnosť svetla, aj keď sú nastavené na zatemnenie miestnosti a ponúkajú širšiu škálu prevedení, textúr a farieb.

Inštalácia žalúzii do steny alebo do stropu v byte alebo kancelárie obvykle nevyžaduje ruky remeselníka, avšak nemusí to tak vždy byť. S predajcom sa pred nákupom poraďte, či predpokladaná náročnosť montáže vám dovolí si nainštalovať vertikálne žalúzie samostatne.

Balenie vertikálnych žalúzii obsahuje profil, na ktorom sú tzv. „jazdci“ a ťahanie, ďalej lamely s olovnicami, montážnym materiálom a retiazkami. Kvôli tomu budete potrebovať odpovedajúce náradie a trochu šikovnosti. Prečítajte si aj článok ako umyť žalúzie.

Kde by ste si mali kúpiť vertikálne žalúzie

Dobrý predajca garníž, okenných roliet, žalúzii a inej tieniacej techniky poradí zákazníkovi vždy.

Radšej preto uprednostnite predajcu, ktorý sa na žalúzie špecializuje a pri výbere vertikálnych žalúzii vám ochotne poskytne aj osobnú konzultáciu alebo radu po telefóne či cez email.

Vybrať si osvedčeného predajcu so skúsenosťami je dôležité aj preto, lebo vám bude schopný pohotovo zabezpečiť aj náhradné diely. Aj cez vysokú kvalitu prevedenia a dobrú starostlivosť sa vám takýto kontakt bude zaručene hodiť do budúcna.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button