Deti

Ako zabaviť deti v daždivom počasí?

ako zabaviť detiKeď vonku prší a je škaredo, je to otrava a ak máte deti, tak to môže byť ešte horšie. Ak nemôžete ísť von, deti sa čoskoro začnú nudiť a potom vás hnevajú a hnevajú. Zo začiatku väčšinou nemáte problém deti zabaviť, ale keď prší dlhšiu dobu, môžu vám začať dochádzať nápady. Tu nájdete pár tipov, ako zabaviť deti v daždivom počasí.

Záleží na veku dieťaťa

Keď volíte akú činnosť s deťmi budete robiť, vždy je potrebné zohľadniť vek dieťaťa. Inú zábavu zvolíte pre malé deti okolo jedného až dvoch rokov, inú pre predškolákov, školákov alebo pre už skoro dospelé deti. S trojročným dieťaťom môžete hrať jednoduchšiu verziu pexesa, ale zložitejšie hry už nezvládne.

malé dieťaDeti do 18 mesiacov veku sa nevedia zabaviť sami a je potrebné sa im venovať.

Deti okolo štyroch až piatich rokov už chvíľku vydržia u nejakej činnosti aj bez vás a stačí, keď budete z diaľky dohliadať. Čím sú deti staršie, tým menej potrebujú pozornosti.

V daždivom počasí vyrazte za zábavou

To, že prší ešte neznamená, že musíte zostať len zavretí doma. S tými najmenšími vyrazte do materského centra alebo detského kútika, kde bývajú k dispozícii herne s množstvom zaujímavých hračiek. Dieťa zaujme nové prostredie a hračky a vy, keď budete chcieť, si môžete sadnúť a porozprávať sa s ostatnými rodičmi.

S väčšími deťmi môžete zájsť do plaveckého bazéna alebo aquaparku, kde si užijete veľa zábavy a tiež zdravého pohybu.

Ďalšou možnosťou sú rôzne zábavné centrá zamerané nielen na deti alebo sa vydajte do kina na rozprávku alebo rodinný film.

Zostaňte doma

Ak sa vám nechce medzi ľudí, môžete využiť prepršaný deň ku hrám s deťmi. Môžete hrať spoločenské hry, alebo sa pustiť do nejakej kreatívnej činnosti – to všetko prispôsobené veku detí.

S malými deťmi môžete kresliť alebo maľovať, vytvárať z plastelíny, vytvárať rôzne koláže z papierov – fantázii sa medze nekladú. So staršími vyberte stavebnicu a postavte dom, rozložte vláčik a koľaje alebo autodráhu.

Malé deti zaujmú aj úplne obyčajné činnosti, ako je pomoc v kuchyni, takže im pristrčte ku kuchynskej linke stoličku a zapojte ich do varenia. Môžu vám podávať zeleninu, prisypávať múku, atď.

Nechajte ich hrať sa s fazuľami alebo cestovinami, z ktorých sa dajú skladať rôzne obrazce alebo ich dieťa môže prekladať z jednej nádoby do druhej pomocou rôznych naberačiek a lyžíc.

daždivé počasiePre úplne najmenšie deti existuje veľa hier – napríklad Čo sa zmenilo, Samá voda – prihorieva, Hádaj čo som za zvieratko, atď. Ak ich nepoznáte, stačí len trošičku zapátrať na internete. Môžete si tiež zahrať divadielko, usporiadať maškarný bál alebo koncert domáceho orchestra.

Takže ak prší, možností čo podniknúť máte veľa. Stačí len zvoliť takú činnosť, ktorú si užije celá rodina. Berte to ako príležitosť byť všetci pohromade a užiť si trochu inú zábavu ako obvykle.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button