Zdravie a krásaNávody

4 spôsoby, ako sa robí depilácia nôh

ako sa robí depilácia nôhChcete mať dokonale hladké nohy. Potom by ste dámy mali vedieť, ako na to. Depilácia nôh sa dá vykonávať niekoľkými spôsobmi. Ak zabudneme na obyčajné vytrhávanie chĺpkov pinzetou, sú v zásade 4 možnosti, ako vykonať depiláciu nôh.

Obsah článku:

 • Prečo depilovať
 • Spôsoby depilácie nôh
 • Čo budete potrebovať
 • Ako dlho to potrvá
 • Aké budú náklady

Prečo nohy vôbec depilovať?

Depilácia nôh má najmä estetický význam. U žien totiž ochlpené nohy nevyzerajú práve lákavo. Trend holenia rúk a nôh je zjavný aj v našich končinách už niekoľko desiatok rokov. Ak tak chcete vyzerať skutočne elegantne, rozhodne na pravidelnú depiláciu nezabúdajte.

Depilácia nôh má však aj zdravotný dôvod. Pokožka, ktorá je hebká, je zdravšia. Nezanáša sa na nej špina a netvoria sa pupienky.

Spôsoby depilácie nôh

1. Depilácia voskom

depilácia nôh pomocou voskuVosk je účinným spôsobom, ako odstrániť chĺpky na nohách. Výhodou je, že nohy potom vydržia hladké po veľmi dlhú dobu, a to až niekoľko týždňov.

Tento spôsob depilácie je nutné vykonávať zhruba len raz za mesiac.

Depiláciu pomocou vosku vykonávajte vždy večer pred tým, ako pôjdete spať. A to z toho dôvodu, že je pokožka po použití vosku predsa len ľahko podráždená. Počas noci, kedy ste v pokoji, si tak môže odpočinúť a zregenerovať.

Je potrebné, aby nohy a ich pokožka neboli podráždené. Ak máte práve nejaký ekzém, radšej počkajte, kým zmizne. Mohlo by dôjsť k ešte väčšiemu podráždeniu, procedúra by navyše bola ešte bolestivejšia. Je nutné povedať, že depilácia voskom už sama o sebe patrí k najbolestivejším spôsobom, ako odstrániť chĺpky na nohách.

Aby depilácia voskom bola dostatočne účinná, je potrebné nechať chĺpky dorásť do dĺžky približne 5 milimetrov. Ak budú kratšie, nemusí byť procedúra tak účinná. Ak sú naopak chĺpky príliš dlhé, je ich odstránenie o to bolestivejšie.

V súčasnej dobe sa na depiláciu voskom využívajú:

 • Tekuté vosky – pred aplikáciou sa zahrejú a na kožu nanášajú pomocou špachtle
 • Studené vosky – ide o špeciálny typ voskov, ktoré sa nenahrievajú. Sú vhodné hlavne pre citlivejšie miesta.
 • Roll-on vosky – ide o vosky v tube, ktoré sa nahrejú a potom sa cez nadstavec aplikujú na pokožku.
 • Pevné vosky – pred aplikáciou sa nahrejú, nanesú na kožu a nechajú sa stuhnúť. Nie je u nich potrebné používať depilačnú pásku.

Zďaleka najvyužívanejšie a zrejme aj najlepšie je využitie roll-on vosku v tube. Nohu pred jeho aplikáciou dôkladne očistite tak, aby nebola mastná.

Tubu s voskom nahrejte v ohrievači. Návod, ako vosk správne nahriať, obsahuje každý prípravok.

Na kožu naneste slabšiu vrstvu nahriateho vosku, a to po smere, akým chĺpky rastú. Potom priložte epilačný prúžok, silno ho pritlačte a rýchlo strhnite proti smeru rastu chĺpkov.

Pokožka po tejto procedúre môže byť podráždená. Preto je vhodné použiť nejaký upokojujúci regeneračný krém.

2. Depilácia holiacim strojčekom

Klasickým spôsobom je použitie elektrického holiaceho strojčeka alebo žiletiek. Táto metóda je bezbolestná, avšak zďaleka nie je tak účinná ako depilácia voskom. Je tiež potrebné počítať s tým, že pokožka nebude tak hladká, chĺpky v nej zostanú, hoci malé.

Pred tým, než použijete holiace stroje, pokožku zjemnite pomocou gélu alebo peny na holenie. Dôjde tak ku zvláčneniu chĺpkov.

3. Depilácia krémom

krásne oholené nohy do hladkaObľúbeným variantom je použitie depilačného krému. Ide o vysoko účinné a pritom celkom bezbolestné riešenie.

Je na mieste povedať, že tento spôsob nemusí vyhovovať každej z vás. Pokiaľ máte citlivejšiu pokožku, môže krém vyvolať alergickú reakciu. Preto je vhodné ho najprv vyskúšať len na kúsku pokožky.

Po nanesení krému chvíľku počkajte. Krém vyvolá reakciu, ktorá spôsobí rozpúšťanie chĺpkov. Potom stačí vziať špachtľu a všetky chĺpky jednoducho odstrániť. Po skončení depilácie na nohy naneste regeneračný a hydratačný gél či krém.

4. Depilácia epilátorom

Epilátor je moderným strojčekom, ktorý funguje podobne ako holiaci strojček, chĺpky však vytrháva. Má masážne valčeky, ktoré pomáhajú znížiť bolesť pri vytrhávaní chĺpkov.

Epilátorom si nohy hoľte radšej večer, ideálne po kúpeli, kedy je pokožka mäkká a dochádza k otvoreniu pórov. Chĺpky sa potom odstraňujú menej bolestivým spôsobom.

Nevýhodou je, že epilátor stojí pomerne dosť peňazí. Ceny kvalitných epilátorov sa pohybujú pokojne aj okolo 70 €.

Čo budete na depiláciu nôh potrebovať:

 • Vosky – tekutý, roll-on, studený, pevný
 • Depilačné pásiky
 • Holiaci strojček
 • Depilačný krém
 • Špachtľa
 • Epilátor

Ako dlho depilácia potrvá?

Všetky vyššie uvedené spôsoby zaberú v podstate rovnako veľa času. V prípade depilácie voskom je nutné počítať s jeho nahriatím, čo potrvá pár minút navyše.

Aké budú náklady na depiláciu nôh?

Najdrahším spôsobom je depilácia nôh pomocou epilátora. Ich cena sa pohybuje okolo 74 € ale nájdete aj kvalitné epilátory za cca 30€.

Klasický holiaci strojček vyjde zhruba na polovicu tejto ceny. Depilačné vosky zaobstaráte v jednom balení do 4 €, podobná je aj cena depilačných krémov. Epilačné prúžky a pásiky stojí cca 5 €.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button