Ako liečiťZdravie a krása

Ako odstrániť zápach z podpazušia?

ako rýchlo odstrániť zápach z podpazušiaSnáď každému z nás vadí, keď sa ocitne v blízkosti osoby, ktorá zapácha. Zápach pritom najčastejšie prichádza z podpazušia, kde sa tvorí najviac potu. Čo ale robiť, ak problém so zapáchajúcim podpazuším trápi práve vás a nechcete už naďalej obťažovať svoje okolie a cítiť sa trápne zakaždým, keď sa k niekomu priblížite? V dnešnom článku vám prinášam niekoľko tipov a rád ako odstrániť zápach z podpazušia?

Obsah článku?

  • Prečo podpazušie zapácha
  • Postup odstránenia zápachu

Prečo podpazušie zapácha?

Zapáchajúce podpazušie je vyvolané hromadením potu. Spolu s tým sa na danom mieste tela množia baktérie, ktoré stoja za zápachom.

Problém sa týka prakticky každého z nás. Niektorí ním však trpia oveľa viac. Dôvodov môže byť celé množstvo.

Postup odstránenia zápachu z podpazušia

použivanie anti perspirantov proti poteniuV prvom rade je dobré si povedať, že problém sa dá riešiť prakticky okamžite.

Zároveň sa ho ale nezbavíte nadobro, je potrebné počítať s pravidelnou starostlivosťou o svoje telo a tiež zmeniť životný štýl.

Možnosti odstránenia zápachu v podpazuší sa dajú rozdeliť na okamžité a dlhodobé.

Okamžitá pomoc proti zápachu z podpazušia

Ak vás zápach trápi akútne, napríklad v zamestnaní v dôsledku zvýšeného stresu či fyzického vypätia, dá sa urobiť niekoľko rýchlych krokov:

Použitie dezodorantu

ako vybrať dezodorantIde o najčastejší spôsob, ako zabrániť tomu, aby vaše okolie muselo trpieť zápach, ktorý vychádza z vášho podpazušia.

Je ale treba si uvedomiť, že ani tie najkvalitnejšie dezodoranty a antiperspiranty nespôsobia zníženie tvorby potu a množenie baktérií na pokožke, iba ich prekryjú.

Ak sa predsa len rozhodnete pre tento variant, je dobré ho skombinovať s ďalšími.

Sprcha

pravidelná hygiena a potenieAk je to možné, dajte si dôkladnú sprchu. Použite kvalitný sprchový gél či mydlo.

Nakoniec sa riadne osušte tak, aby podpazušia nezostali po sprchovaní vlhké.

Zmena oblečenia

Pot a zápach sa rýchlo nasiaknu do vrchného ošatenia. Ak trpíte zvýšenou potivosťou v oblasti podpazušia, majte po ruke náhradné tričko či košeľu a počas dňa si ju vymeňte. Prečítajte si aj článok ako vybieliť prádlo.

Dlhodobá pomoc proti zápachu a nadmernému poteniu

Zbaviť sa nadmerného potenia v podpazuší môže byť pomerne dlhodobou záležitosťou.

Pokiaľ týmto problémom trpíte, indikuje to nezdravý životný štýl, zlé stravovacie návyky a v neposlednom rade tiež iné zdravotné ťažkosti.

Úprava stravy

Za prílišnú tvorbou potu, ktorý je ideálny pre množenie baktérií spôsobujúcich onen nepríjemný zápach, často stojí nezdravý jedálniček.

V rámci jeho úpravy by ste sa mali vyvarovať silno aromatickým potravinám, ako sú cesnak, cibuľa a rôzne druhy korenia – chilli a pod. Na odstránenie zápachu môže prispieť tiež zníženie konzumácie červeného mäsa a rýb.

Pitný režim

Tvorbu potu a jeho zápach zásadným spôsobom ovplyvňuje tiež pitný režim. Vyhýbajte sa konzumácii väčšieho množstva alkoholu, naopak pite čistú, nesladenú vodu.

Odporúčané množstvo je pre dospelého človeka minimálne 2 – 3 litre denne.

Zmena životného štýlu

Nie je tajomstvom, že zápach z podpazušia ďaleko viac trápi silných fajčiarov. Preto zvážte, či s týmto zlozvykom nie je na čase úplne skoncovať.

Rovnako tak ale na odstránenie problému prispeje aj pravidelná hygiena. Sprchujte sa denne ráno aj večer. Tí z vás, ktorí majú tú možnosť, si potom môžu dať ľahkú sprchu pokojne aj počas dňa. A hlavne po športe či inej väčšej fyzickej aktivite.

Výraznou pomocou je aj úprava zovňajšku tým, že si jednoducho budete pravidelne holiť podpazušie. Práve na chĺpkoch totiž priľne väčšina potu. Ten po zaschnutí vytvára onen nepríjemný odér.

Zápach z podpazušia trápi hlavne ľudí, ktorí trpia nadváhou a obezitou. Rozhodne tak stojí za zamyslenie, či neskúsiť nejakú diétu. V tomto smere by som rozhodne odporúčal poradiť sa so špecialistami lekármi a dietológmi, ktorí vám stanovia presný harmonogram diéty tak, aby vaše telo aj počas nej malo dostatočný prísun energie.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button