Cestovanie

India – ako spoznať všetky chute?

dovolenka v indiiIndia je tajuplnou krajinou od nepamäti. Už v stredoveku lákala táto krajina cestovateľov i obchodníkov, ktorí odtiaľto dovážali hlavne povestné indické korenie. Aj Krištof Kolumbus sa vydal na svoju plavbu s predstavou objaviť novú cestu do Indie, keď plával smerom na západ. Súčasná India je krajina plná protikladov, kde sa miešajú moderné vyspelá kultúra so zaostalosťou a chudobou. Charakteristické je prelínanie najrôznejších náboženských kultúr.

Ako sa dostať do Indie?

cestovanie indiaIndia je prístupná tradičným spôsobom po pevnine, čo je cesta od nepamäti známa pod názvom Hodvábna cesta.

Rýchlejšia je samozrejme letecká doprava. Letenku si môžete zaobstarať na internetových stránkach cestovných agentúr.

Ochutnávať chute Indie môže znamenať kultúrny šok. India je pestrofarebnou zmesou rôznych náboženstiev, zvykov a tradícií.

V mestách je neuveriteľný dav ľudí, ktorému sa však môžete vyhnúť v prekrásnej prírode. Ubytovanie v Indii si zarezervujte cez booking.com

india horyObľúbené sú túry, pri ktorých budete mať možnosť spoznať ako panenskú prírodu, tak aj miestnych ľudí s ich zvykmi.

Hory

Jedným z najobľúbenejších túr je cesta do Ladakhu, kraja vysokých sediel na severe Indie, kde vás uchváti pokoj a pohoda.

Hovorí sa mu tiež malý Tibet, kde je veľa dodnes fungujúcich kláštorov obývaných mníchmi.

Ako ochutnať Indiu?

Ak chcete ochutnať indickú stravu, máte k tomu najlepšiu príležitosť priamo v Indii. Indická kuchyňa je pestrá a dobrá. Ak budete na túre, dajú sa kúpiť základné potraviny skoro všade.

V civilizovaných mestách sa dá stravovať v miestnych reštauráciách, avšak skúsení cestovatelia odporúčajú obohatiť jedlo o kvalitnú salámu, čokoládu a ostrý alkohol v záujme dezinfekcie.

Pravá indická kuchyňa

Indická kuchyňa znamená rôznorodosť podľa jednotlivých etník a náboženských skupín. Typické pre všetkých je hojné používanie korenia a prevaha vegetariánskej stravy. Hlavnou surovinou je ryža, strukoviny a mliečne výrobky. Ku všetkému sa pridáva zelenina a korenie.

Najčastejšou úpravou pokrmov je pomalé varenie na miernom ohni, alebo vyprážanie na veľkej panvici. Obľúbené je aj grilovanie alebo pečenie v hlinenej mise. Mäso, zelenina a ostatné prísady sa pokrájajú na kocky či plátky a premiešajú.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button