Cestovanie

Kuba a ako ju precestovať?

cestovanie kubaZaujala vás Kuba a premýšľate o dovolenke? Kuba je najväčším ostrovom súostrovia Veľké Antily. Priemerná celoročná teplota sa pohybuje okolo 25 ° C. Teplota morskej vody pri pobreží spravidla neklesá pod 24 ° C. Najviacej prší v októbri, novembri a máji. Hlavné mesto Havana býva označovaná ako „Paríž Karibiku„.

Čo je potrebné ak chcete precestovať Kubu

  • vízum
  • očkovanie
  • cestovné doklady
  • kameru
  • fotoaparát

Podľa čoho si vybrať zájazd na Kubu

dovolenka na kubeKeď už zájazd na Kubu, tak so všetkým. Vyberte si preto najlepšie ubytovanie v oblasti Havana, Holgún, Varadero. Varadero ponúka veľmi kvalitné a rozmanité ubytovanie s veľmi krásnymi a divokými plážami.

Kuba je známa destináciou Castillo de los Tres Reyes del Morro v Havane. Cesta z Varadera do hlavného mesta Havany trvá okolo 2 a pol hodiny. Toto mesto naozaj dýcha históriou.

Rozhodne si nenechajte ujsť El Capitol, alebo Kubánsku akadémiu vied.

Ďalej by vaše kroky mali viesť jedinečnými havanským uličkami, kde sa stretnete s miestnymi ľuďmi a ich zvykmi, teda hudbou tancom a neustálym spevom.

Ostrovy na Kube

Kuba je známa veľkým množstvom ostrovov a rozhodne by ste sa mali na nejaký vydať. Tieto výlety na ostrovy sú sprevádzané plávaním s delfínmi, prechádzkou na divokých ostrovoch s bielym pieskom a jedinečnú zábavou na katamaráne.

Ďalšie dobrodružstvo, ktoré na Kube môžete zažiť, je Discover Tour – niekoľkohodinové potápanie na podmorských útesoch, výlet na člnoch na rieke Río Canímar, kde sa možno stretnete aj s krokodílmi, v ďalšej časti preskúmate podzemnú jaskyňu uprostred prekrásnej kubánskej krajiny a spoznáte aké to je plávať uprostred tmy. A na koniec tohto dobrodružstva vás čaká veľmi pohostinný obed na miestnej farme s možnosťou prechádzky a odpočinku.

Ak ste milovníci golfu, mnohé hotelové rezorty na Kube túto možnosť ponúkajú a veľmi odporúčajú.

precestovanie kubyDobrý spôsob ako spoznať veľký kus Kuby, je prenájom auta. Môžete navštíviť oblasť tabakových plantáží Viňales. Nájdete tu svetoznámou továreň na výrobu cigár, tiež tu môžete vidieť prácu miestnych robotníkov na tabakových plantážach.

Vaša ďalšia zastávka by mala viesť na krokodíliu farmu, ktorá sa nachádza v centrálnej časti južného pobrežia.

V neposlednom rade by ste si mali vychutnať naozajstnú kultúru miestnych a zájsť do nejakého kubánskeho klubu, kde si vychutnáte kokteil z miestneho rumu Santiago de Cuba a dokonca sa naučíte aj miestne tance.

Tipy čo robiť na Kube

Ak máte možnosť, navštívte miestne obchodíky, kde nakupujú len Kubánci, máte jedinečnú možnosť ochutnať a spoznať miestne špeciality.

Najlacnejší spôsob ako sa dostať na Kubu, je letieť s nejakou nemeckou cestovnou kanceláriou.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button