Cestovanie

Ako precestovať Miláno?

precestovať MilánoRozhodli ste sa precestovať Miláno? Miláno je mesto ležiace na severe Talianska. V Miláne nájdete reštaurácie, diskotéky, kiná, bary, kaviarne, ktoré sú šarmantne a originálne zariadené rovnako ako známe divadlá. Miláno sa tiež pýši aj futbalovými klubmi Inter Miláno a AC Miláno.

Čo je potrebné ak chcete precestovať Miláno:

Ako sa do Milána dostať

miláno cestovanieZ letiska sa dostanete autobusmi, ktoré Vás odvezú do centra mesta k hlavnej vlakovej stanici, kde sa tiež nachádza linka metra. Odtiaľ sa ľahko dostanete kam potrebujete.

Kde sa ubytovať v Miláne

Nájdite si ubytovanie v blízkosti Piazza del Duomo alebo Via Montenapoleone, ktoré leží v živých uliciach s množstvom obchodov a nákupných centier.

Ak hľadáte lacnejšie ubytovanie odporúčam hostely, ktoré sú lacné a tiež sa nachádzajú v blízkosti centra. Hostely sú väčšinou s raňajkami a cenovo vás izba pre dvoch vyjde do 40 euro.

Ubytovanie v Miláne si zarezervujte cez booking.com

Aké pamiatky v Miláne navštíviť

Ak sa rozhodnete precestovať Miláno, nemôžete zabudnúť navštíviť slávnu katedrálu Duomo, ktorá sa nachádza na rovnomennom námestí.

Môžete vystúpiť po jej schodoch, alebo si vystáť dlhú frontu na výťah, ktorý Vás vyvezie až na strechu tejto katedrály, odkiaľ sa Vám naskytne úžasný výhľad na celé okolie.

miláno cestovanieNa Da Vinciho obraz posledná večera sa môžete zájsť pozrieť do kostola na Piazza Santa Maria delle Grazie. Počet návštevníkov je ale obmedzený, preto je lepšie zabezpečiť si rezerváciu.

Medzi iné zaujímavé miesto Milána je Castello Sforzesco, čo je veľká pevnosť z červených tehál s hradnými priekopami a padacími mostami, kde sa dnes nachádzajú štyri múzeá. Za pevnosťou sa nachádza veľký park, kde sa schádzajú miestni a organizujú pikniky.

Ak si teda chcete urobiť pekné odpočinkové popoludnie zájdite určite aj sem.

Nákupy v Miláne

Na nákupy si zájdite do úžasného nákupného centra, ktoré leží na Plazza Duomo priamo vedľa katedrály. Budova je historickou pamiatkou.

Kde si v Miláne odpočinúť

Ak budete unavení a budete si chcieť oddýchnuť zájdite do Parco Sempione a odpočívajte. Park z roku 1893 v štýle anglickej záhrady je pre to ten pravý.

Pozrite si aj: Krakov ubytovanie a aké sú tie najluxusnejšie hotely v meste Krakov

Kde sa v Miláne najesť

Ak sa rozhodnete precestovať Miláno, nemôžte vynechať miestnu kuchyňu. Na obed si zájdite do miestnej reštaurácie a ochutnajte nejaké špeciality.

Buďte pripravení na to, že Taliani obedujú až po 2 hodine popoludní. Preto nebuďte prekvapení, keď vám o dvanástej nedajú najesť ..)

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button