Cestovanie

Ako stráviť Silvester netradične?

ako straviť Silvester netradičneKoniec roka sa blíži a s ním aj premýšľanie, ako prežijete posledné hodiny starého roka a privítate ten nový. Ak vás omrzeli návštevy priateľov, novoročné lyžovačky a nudné relácie v televízii, potom dajte na náš návod a skúste niečo netradičné. Pozrite si článok ako stráviť Silvester netradične?

Kde chcete Silvester prežiť?

romantický silvester a nový rokPoriadne sa zamyslite, či chcete prežiť Silvester v pokoji, alebo formou bláznivé jazdy až do rána, či ho chcete osláviť s príbuznými, partnerom, partnerkou, vo veľkej skupine, alebo v súkromí.

Podľa toho zostavte svoje priority, túžby a priania a preskúmajte internet.

Ak chcete zažiť skutočnú exotiku a nesiahnuť pritom nijako hlboko do vrecka, potom sa vydajte na prelome roka do Thajska. Thajsko síce v minulosti postihli rozsiahle záplavy, tie sa ale zďaleka vyhli turistickým rezortom.

Aj napriek tomu ale letia ceny zájazdov nadol a dovolenka tu je najlacnejšia za posledných niekoľko rokov. Odborníci navyše odhadujú, že tak nízko už ceny nepôjdu.

Luxusne Silvestrovské zájazdy

Pokiaľ naopak nemáte hlboko do vrecka a chcete si užiť Silvester v najluxusnejších lokalitách planéty, potom stavte napríklad na pláže v Zanzibare alebo Keni. Dovolenka sa tu ešte stále pýši „nálepkou“ netradičná.

Turistov je tu zatiaľ tak akurát, nehrozí teda pučenie na plážach a kvalita servisu je jedna z najlepších na planéte. Len sa pripravte na to, že týždenný pobyt na Zanzibare vyjde na zhruba tri tisíc eur. Na druhú stranu – lepší servis nedostanete nikde.

Nový rok v New Yorku

Silvester a Nový rok v New YorkuAk chcete byť na Silvestra v centre diania, potom sa vydajte osláviť príchod Nového roka na newyorské námestie Times Square.

Každý rok sa tu k oslavám zíde asi milión ľudí. Prvý nedočkavci prichádzajú už popoludní, aby tu dvanásť hodín čakali. A to prosím bez alkoholu, pretože ten je tu prísne zakázaný.

Vrchol prichádza tesne pred polnocou, keď sa nad hlavy účastníkov spustí obria osvietená guľa a starosta odpočíta posledné sekundy. Potom sa na námestie znesie niekoľko ton konfiet.

Ak nechcete vyraziť až do Spojených štátov, potom sa vydajte do Berlína. Miestne oslavy na „Silvestrovskej míli“ v samom centre mesta každý rok prilákajú viac návštevníkov, než tie v New Yorku. Ide o najväčšiu silvestrovskú party pod holým nebom.

najkrajšie pláže sveta v zimePokiaľ chcete zaspomínať, aké to v Československu bolo pred rokom 1989, vydajte sa na Kubu. Komunizmus sa tu totiž stále ešte drží. Na druhej strane ale našťastie nemá vplyv na kvalitu miestnych pláží.

Napríklad tých vo Varadere – najslávnejším letovisku Kuby, do ktorého mieri každý druhý, ktorý na Kubu príde. Jazdil sem aj slávny mafián Al Capone. Väčšieho pokoja si však užijete na niektorom z ostrovčekov – Cayo Largo (veľmi luxusné), Cayo Coco (nadpriemerne romantické) alebo Cayo Guilermo (takmer prázdne) .

Ak ste prepadli golfu, potom sa na dovolenku vydajte do Dominikánskej republiky. Tá je považovaná za Mekku golfu v Karibiku a silvestrovské pobyty tu získavajú na obľube aj medzi Slovákmi. Je na vás, či vás zláka rušné Punta Cana, Bayahibe alebo pokojné letovisko Samaná.

Než vyrazíte, naštudujte ešte recepty proti opici a užite si Silvestra, na ktorý sa nezabúda.

Tipy ako stráviť Silvester

Nedajte na mediálne masáže. Týka sa to napríklad Thajska, ktoré zasiahli povodne a kvôli televíznym záberom tam teraz turisti nejazdia. Pritom veľká voda sa turistických oblastí nedotkla. Ceny sú tento rok najpriaznivejšie za posledných niekoľko rokov.

Nenechávajte výber toho kde strávite Silvester na poslednú chvíľu. Práve na silvestrovské pobyty býva enormný záujem – či sa jedná o tie tradičné na horách, alebo o exotické dovolenky tisíce kilometrov od domova.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button