Vzťahy

Ako napraviť neveru?

čo robiť pri nevereNevera je dnes najčastejšou príčinou rozvodov a rozchodov. Veľa manželských či partnerských dvojíc ju dokáže prekonať, iní sa ju naučia tolerovať, niekto skrátka nie je schopný hodiť za hlavu to veľké sklamanie a stratu dôvery. Ak vám ale stále nie je všetko úplne jedno a chcete o váš vzťah bojovať, choďte do toho! Ako ale napraviť neveru?

Čo teraz ak ste zistili neveru?

Keď to všetko praskne, väčšinou sú obe strany v šoku. Podvádzaný partner z toho, že mu to mohol druhý urobiť, neverník je strachom bez seba, ako to všetko partner prijme a čo sa bude diať.

Čo v takej chvíli robiť? Nerobte nič! Rozhodne nie do tej doby, než vychladnete. Rozhodnutie, ktoré urobíte v rozčúlení, stresu, nenávisti a afekte, nemajú zmysel.

Spolu alebo každý sám?

Ak opadlo prvé rozčúlenie, musíte si každý sám odpovedať na jednu najpodstatnejšiu otázku: ,, Chcem ďalej zostať so svojím partnerom? Stojí mi za to, aby som ďalej pokračoval? Dokážem pre to urobiť maximum? „

Ak sa obaja zhodnú, že chcú ďalej vo vzťahu zotrvať a ,, napraviť „ho, ešte nie je nič stratené. Ak ale jeden z partnerov pokračovať nechce, je koniec! Nemá cenu sa snažiť a nútiť do niečoho, čo pre druhého nie je prirodzené.

Podarilo sa vám partnera predsa len prehovoriť? Ste výnimka alebo vás bude podvádzať ďalej.

Prečo ku nevere došlo?

Rozhodli ste sa, že to spolu ešte skúsite? Potom sa zamyslite nad tým, z akého dôvodu k nevere došlo. Nehádžte vinu len na toho, ktorý podvádzal a každý sám si na papier spíšte vlastnú verziu toho, prečo sa to stalo.

Ste v pozícii ublíženého partnera? Potom teda, ako sa správate k partnerovi, ako s ním jednáte? Neponižujete ho? Je problém v sexe, komunikáciu, alebo ide o staré krivdy?

Neverník by mal pomenovať všetko to, čo ho k podvádzaniu viedlo. Čo vám vo vzťahu chýbalo?

Porozprávajte sa zoči-voči!

ako napraviť neveruManželstvo často trpí tým, že si po rokoch spoločného žitia, nedokážu partneri sadnúť a porozprávať sa. Teraz ale nastáva tá chvíľa, kedy si navzájom poviete to, čo ste si spísali ako príčiny nevery.

Diskusia by mala prebiehať v pokojnom duchu, vzájomne sa neosočujte, neobviňujte, neskáčte si do reči. Neprovokujte jeden druhého a aj napriek tomu, že máte chuť odísť, vydržte!

Zoznam potrieb oboch partnerov!

K tomu, aby k nevere nedochádzalo, musí dôjsť vo vašom spoločnom žití, k nejakej zmene! Spíšte si alebo si otvorene povedzte, čo by ste chceli zmeniť, aké máte pripomienky, čo robiť, aby boli obidve strany spokojné?

V čom by mal byť partner pozornejší, čo by ste si priali? Spoločne si vytvorte ,, zoznam potrieb „a snažte sa ich druhému napĺňať!

Nové pravidlá pre vzťah!

neveraZo spoločného sedenia by mali vzniknúť nové pravidlá a tie by sa mali dodržiavať! Tu jeden príklad:

  • Manžel sa sťažuje, že keď príde z práce, je doma neporiadok a nemá teplú večeru.
  • Žena oponuje tým, že keď vyzdvihne ich dve deti, nestíha po práci upratať a uvariť, a preto navrhuje, že by deti mohol brať zo škôlky a školy manžel a ona by zatiaľ mala čas na domáce práce.
  • Manžel súhlasí, je všetko v poriadku.

Problém nastane vtedy, keď manžel deti nevyzdvihne, alebo aj napriek tomu, že ich vyzdvihne, doma je neporiadok a manželka si číta pri televízii časopis.

Ako náhle teda niekto poruší dohodnuté pravidlá, môže dôjsť k hádkam, rozporom a po čase napríklad k opakovanej nevere.

Je dôležité, aby ste sa s partnerom navzájom rešpektovali, na vzťahu pracovali a dohody plnili.

Napravovanie nevery – chce to čas!

Nemyslite si, že potom, čo prijmete nové pravidlá, bude všetko dobré a zabudnuté. Podvádzaný väčšinou potrebuje nejakú dobu na to, aby zase začal druhému veriť. Vzťah bez dôvery je totiž veľmi krehký, navyše postupom času môže prísť ďalšia kríza plná obviňovania, výčitiek a podozrievania!

Čo s tým? Urobte za neverou konečne hrubú čiaru a už sa k nej nevracajte! Len tak môžete pracovať na ,, novom „vzťahu.

Odpustite si a začnite zase normálne žiť!

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button