NávodyVzťahy

Ako sa vyrovnať s neúspechom?

vyrovnanie s neúspechomMálokto môže povedať, že sa mu celý život všetko darí. Väčšinou každý aspoň raz zažil taký neúspech, ktorý naozaj bolel. A ako z toho von? Čo nám pomôže postaviť sa znova na nohy a ísť ďalej? Ako sa vyrovnať s neúspechom?

Za neúspechom urobte hrubú čiaru!

K tomu, aby ste za tým všetkým mohli urobiť hrubú čiaru, musíte svoj neúspech prijať, pochopiť a už sa tým ďalej nezaoberať! Máte chuť plakať, kričať, popasovať sa s boxovacom vrecom? Prečo nie?

Urobte to, uľaví sa vám. Vyplavíte z tela zlosť a tá niekedy kalí myseľ. Až potom môžete znova prebrať to, čo sa nepodarilo. Povedzte si, čo ste mohli urobiť lepšie a inak, ale berte to tak, že niektoré veci a udalosti skrátka nezmeníte a nemôžete už ovplyvniť.

ako prekonať neúspechAk sa stále dokola obviňujete, skúste si odpustiť. Len odpustenie vám pomôže k tomu, aby ste mohli ísť ďalej!

Ak máte pocit, že to sami nezvládnete, obráťte sa na dobrého priateľa, ale nie je hanbou, keď navštívite psychológa. Lepšie, keď to vyriešite v sebe raz navždy, než sa tým trápiť po dlhé roky.

Neúspech ako nová šanca!

Každý neúspech má svoj význam. Nájdite ho a pracujte s ním. Urobili ste chybu, viete o nej a môžete s ňou pracovať. Poučte sa zo svojho neúspechu. To, že ste neuspeli, ešte neznamená, že ste k ničomu a zbytoční. Nechajte sa týmto negatívnym zážitkom posilniť.

neúspech v školeCharles John Huffam Dickens raz povedal: ,, Každý neúspech človeka k niečomu naučí, pokiaľ sa chce nechať poučiť. „A preto nehádžte flintu do žita, zoberte sa a začnite znova, jedine tak, môžete opäť dosiahnuť požadovaný úspech.

Myslite pozitívne!

Zvládli ste to a idete ďalej, bohužiaľ zakaždým, keď sa vyskytne nejaká prekážka, alebo problém, zrazu cítite zvieravý pocit, že opäť dôjde k vášmu zlyhaniu, k vášmu neúspechu? Zakážte si také myšlienky a začnite myslieť, hovoriť a konať pozitívne!

Neutápajte sa v sebaľútosti, nenechajte sa strachom z neúspechu pohltiť. Verte si a postavte sa strachu čelom.

Nedovoľte, aby vás odradil od ďalších aktivít, alebo stretávaní sa s priateľmi. Hocikedy priatelia a rodina pomôžu najviac len tým, že sú s vami, že vás podporia a povzbudia. Tak sa odrazte od dna a žite svoj život naplno!

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button