Vzťahy

Ako sa vyrovnať s neverou?

ako sa vyrovnať s neverouMáte pocit, že váš vzťah nemôže nič ohroziť. Žijete celkom spokojný život a zrazu rana. Dozviete sa o tom, že je vám partnerka či partner dlhšiu dobu neverný. A čo teraz? Začať znova od začiatku, spáliť mosty, alebo pred tým zavrieť oči? Ako sa vyrovnať s neverou?

Dostaňte zlosť von!

Práve ste sa dozvedeli o nevere partnera a máte chuť neverníkovi najprv fyzicky ublížiť a potom aj vyhodiť kufe z bytu? Zadržte, toto unáhlené rozhodnutie by vás mohlo neskôr veľmi mrzieť. Je ale treba sa dostať cez fázu hnevu.

zlosť a boxovacie vreceVyjdite von, do prírody, za naozaj dobrou kamarátkou. Kričte, vyplačte sa, ak potrebujete niečo rozbiť, bežte do posilňovne a tam si pohrajte s boxovacím vrecom.

Vybite zo seba všetok hnev, poníženie a bolesť, ktorú v sebe máte. Keď toto dostanete von, bude sa vám lepšie uvažovať a získate lepší pohľad na vec.

Pohovorte si o nevere s chladnou hlavou

Aj napriek tomu, že to ide veľmi ťažko, s partnerom sa porozprávajte. Má cenu o vzťah bojovať? Alebo to pre vás znamená koniec spolužitia?

S partnerom v pokoji hovorte, dajte mu priestor, aby sa k tomu vyjadril. Najčastejšou príčinou nevery je dlhodobá vzťahová nespokojnosť a žiarlivosť jedného partnera, neberte to teda len ako zlyhanie náprotivku, ale aj ako pochybenie svoje! Čo k tomu viedlo vášho partnera? Možno to napraviť?

Druhá šanca po nevere

Rozhodli ste sa, že to spolu ešte skúsite? V tom prípade je nutné, aby neverník ukončil všetky svoje zálety a venoval sa znovu budovaniu dôvery.

Ak ste sa zhodli na tom, aby sa na neveru ,, zabudlo“ a išlo ďalej, musíte na tom pracovať obaja. Podvádzaný sa musí zmieriť s tým, čo sa stalo a odpustiť a snažiť sa opäť nájsť v partnerovi dôveru, nepodozrievať a veriť.

Je to veľmi ťažké a chce to trpezlivosť. Nie je však nič horšie, ako keď partner neustále pri hádkach vyťahuje starú záležitosť s neverou. Nesmiete neveru používať ako argument pri hádkach!

Rešpektujte súkromie partnera

vernosť a súkromieDohodli ste sa, že začnete znova a vy stále partnerovi neveríte a nemôžete sa s jeho neverou vysporiadať? Začnete jeho súkromie rešpektovať a nehľadajte zbytočne niečo, čo vlastne nie je.

Neustále kontrolovanie telefónov, mailov, diáre a prehľadávanie vreciek je nielen pod vašu úroveň, ale rozhodne vám nepomáha k tomu sa s tým všetkým vyrovnať.

Takže už žiadne neohlásené návraty domov, telefonovanie každých 5 minút ani trápne výjazdy za partnerom na služobné cesty! Keď veriť, tak veriť!

Návšteva poradne

Chcete na vzťahu pracovať a napraviť neveru, ale bohužiaľ toho doma nie ste schopní a potrebujete pomôcť? Čo tak navštíviť manželskú poradňu?

Definitívny rozchod!

Ak ste sa predsa len zhodli na tom, že koniec vášho vzťahu je nevyhnutný, urobte to tak, aby bol pre vás, čo najmenej bolestný a o to viac sa snažte, ak sú vo vzťahu deti. Usilujte o to, aby všetky dohovory prebiehali v pokoji a bez emócií.

Zmierte sa s predstavou, že tu končí jedna etapa vašej existencie a začína tá nová.

Začnite znovu žiť!

Cítite sa po rozchode s neverným partnerom ako kus handry, ktorý nemá význam a žiadnu cenu? Neviete, ako zvládnuť rozchod? Uvažujete dokonca nad tým, že si niečo urobíte? Zadržte! Prestaňte sa zhadzovať a nájdite znovu svoje stratené sebavedomie.

Začnite robiť opäť to, čo vás baví, a na čo ste v čase vzťahu nemali čas, vydajte sa na dovolenku, prestavte byt! Život predsa nekončí! Možno vám svet, vďaka rozchodu s neverným partnerom, otvorí nové a zaujímavé obzory.

Ukáže vám nový smer a kto vie…napríklad nakoniec zistíte, že rozchod bol to najlepšie rozhodnutie vo vašom živote

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button