Prečo a kedy navštíviť psychológa?

navštíviť psychológaV živote niekedy nastane chvíľa, keď si nevieme rady. Nemáme silu ďalej sa biť so životom, utekáme pred ním a nabaľujú sa na nás ďalšie a ďalšie problémy. Cesta za psychológom je až tou poslednou, ktorá by nám napadla. ,, Predsa nie som žiadny blázon, ktorý si neporadí! “ A tak často návštevu a pomoc psychológa odďaľujeme do doby, než nás problém totálne pohltí a vezme nám všetku silu bojovať ďalej. Je to ale škoda, mohli by sme si ušetriť veľa trápenia. prečo a kedy navštíviť psychológa?


Kedy navštíviť psychológa?

Najlepšie v tej dobe, kedy sa problém začína utvárať. Trpíte pocitom úzkosti? Nečakajte na chvíľu, kedy vás úzkosť zrazí na kolená, navštívte psychológa, s ktorým sa pokúsite objasniť príčinu vašich stavov.

Môže ale ísť aj o situáciu, ktorá sa stala v detstve, a vy sa stále nemôžete vyrovnať s rozuzlením celej veci. Neustále sa k nevyriešenej téme vraciate, trápite sa a tým silne ovplyvňujete svoj každodenný život. Zahoďte konečne myšlienky na minulosť a začnite žiť. Vyriešte to v sebe raz navždy, uvidíte, že sa vám neskonale uľaví.


Máte pocit, že vám všetko už prerastá cez hlavu?

Trpíte pocitom menejcennosti a radosť zo života vás už nadobro opustila? Nie je to v manželstve už také ako predtým? Máte manžela po krk, ale beriete to ako osobné zlyhanie, chcete s tým niečo urobiť, ale neviete kde začať?

psychológMáte podozrenie, že je vám manželka neverná alebo práve jej nevera praskla a vy cítite, že sa vám zrútil život? Alebo na seba máte vysoké nároky, ktoré vo vás, pri nesplnení, vyvolávajú pocit, že ste nula?

Máte problémy s komunikáciou v rodine, na pracovisku, s deťmi? Cítite sa ako matka alebo otec na nič? Nevyrovnala ste sa v minulosti so smrťou niekoho blízkeho? Toto všetko sú problémy, ktoré často nie sme schopní sami objektívne vyriešiť, preto je tu psychológ, ktorý nám s tým pomôže!

Čo očakávať od návštevy psychológa?

Snažíte sa odhodlať už mesiace, že zavoláte do ordinácie a objednáte sa na sedenie? A stále váhate? Bojíte sa, že váš problém je malicherný, nechcete s ním niekoho obťažovať alebo, že vás psychológ pošle rovno na psychiatriu?

Zahoďte všetky predsudky, zozbierajte odvahu a dohodnite si termín návštevy. Ešte je dobré si ujasniť, čo si od sedenia sľubujete. Ak si myslíte, že vám psychológ povie, čo a ako máte robiť, alebo nerobiť, ste na omyle. Pôsobí tu len ako nestranný pozorovateľ, človek, ktorý vás vhodnými otázkami dovedie k jadru problému a málokedy vysloví konkrétne rady. Psychológ chce, aby ste sami určili príčinu a našli riešenie svojich starostí.

Ako finančne?

Ak riešite finančnú stránku, vyberte si psychológa, ktorý má zmluvu s vašou poisťovňou, sedenie tak bude plne alebo čiastočne uhradené, inak sa cena pochybuje okolo 11€ za hodinu.

ťažké obdobie a návšteva psychológaA ešte jedna dôležitá rada. Tabletky na ,, vyliečenie“ vašich duševných bolestí vám predpíše psychiater, psychológ vám v tomto naozaj nepomôže.

Niekedy je ťažké prekonať všetky prekážky, ale až sa budete vracať z prvého stretnutia, nebudete chápať, prečo ste odborníka nevyhľadali už skôr. Neduste v sebe to, čo potrebuje von. Nehľadiac na to, čo by na to povedali ľudia, keď sa dozvedia, že chodíte k psychológovi. Buďte šťastní, že konečne dokážete riešiť svoje problémy, hovoriť o nich, ale hlavne, čoskoro sa ich zbaviť. Nemá predsa zmysel sa donekonečna trápiť, keď pomoc je tak blízko!


Mohlo by vás zaujímať

Ako mať oči v bezpečí počas celého roku

Naučte sa mať oči v bezpečí po celý rok

Každý dobre vie, že zdravie má len jedno, a preto je nevyhnutné sa oň aj …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.