Zdravie a krása

Prečo a kedy navštíviť psychológa?

navštíviť psychológaV živote niekedy nastane chvíľa, keď si nevieme rady. Nemáme silu ďalej sa biť so životom, utekáme pred ním a nabaľujú sa na nás ďalšie a ďalšie problémy. Cesta za psychológom je až tou poslednou, ktorá by nám napadla. ,, Predsa nie som žiadny blázon, ktorý si neporadí! “ A tak často návštevu a pomoc psychológa odďaľujeme do doby, než nás problém totálne pohltí a vezme nám všetku silu bojovať ďalej. Je to ale škoda, mohli by sme si ušetriť veľa trápenia. prečo a kedy navštíviť psychológa?

Kedy navštíviť psychológa?

Najlepšie v tej dobe, kedy sa problém začína utvárať. Trpíte pocitom úzkosti? Nečakajte na chvíľu, kedy vás úzkosť zrazí na kolená, navštívte psychológa, s ktorým sa pokúsite objasniť príčinu vašich stavov.

Môže ale ísť aj o situáciu, ktorá sa stala v detstve, a vy sa stále nemôžete vyrovnať s rozuzlením celej veci. Neustále sa k nevyriešenej téme vraciate, trápite sa a tým silne ovplyvňujete svoj každodenný život. Zahoďte konečne myšlienky na minulosť a začnite žiť. Vyriešte to v sebe raz navždy, uvidíte, že sa vám neskonale uľaví.

Máte pocit, že vám všetko už prerastá cez hlavu?

Trpíte pocitom menejcennosti a radosť zo života vás už nadobro opustila? Nie je to v manželstve už také ako predtým? Máte manžela po krk, ale beriete to ako osobné zlyhanie, chcete s tým niečo urobiť, ale neviete kde začať?

psychológMáte podozrenie, že je vám manželka neverná alebo práve jej nevera praskla a vy cítite, že sa vám zrútil život? Alebo na seba máte vysoké nároky, ktoré vo vás, pri nesplnení, vyvolávajú pocit, že ste nula?

Máte problémy s komunikáciou v rodine, na pracovisku, s deťmi? Cítite sa ako matka alebo otec na nič? Nevyrovnala ste sa v minulosti so smrťou niekoho blízkeho? Toto všetko sú problémy, ktoré často nie sme schopní sami objektívne vyriešiť, preto je tu psychológ, ktorý nám s tým pomôže!

Čo očakávať od návštevy psychológa?

Snažíte sa odhodlať už mesiace, že zavoláte do ordinácie a objednáte sa na sedenie? A stále váhate? Bojíte sa, že váš problém je malicherný, nechcete s ním niekoho obťažovať alebo, že vás psychológ pošle rovno na psychiatriu?

Zahoďte všetky predsudky, zozbierajte odvahu a dohodnite si termín návštevy. Ešte je dobré si ujasniť, čo si od sedenia sľubujete. Ak si myslíte, že vám psychológ povie, čo a ako máte robiť, alebo nerobiť, ste na omyle. Pôsobí tu len ako nestranný pozorovateľ, človek, ktorý vás vhodnými otázkami dovedie k jadru problému a málokedy vysloví konkrétne rady. Psychológ chce, aby ste sami určili príčinu a našli riešenie svojich starostí.

Ako finančne?

Ak riešite finančnú stránku, vyberte si psychológa, ktorý má zmluvu s vašou poisťovňou, sedenie tak bude plne alebo čiastočne uhradené, inak sa cena pochybuje okolo 11€ za hodinu.

ťažké obdobie a návšteva psychológaA ešte jedna dôležitá rada. Tabletky na ,, vyliečenie“ vašich duševných bolestí vám predpíše psychiater, psychológ vám v tomto naozaj nepomôže.

Niekedy je ťažké prekonať všetky prekážky, ale až sa budete vracať z prvého stretnutia, nebudete chápať, prečo ste odborníka nevyhľadali už skôr. Neduste v sebe to, čo potrebuje von. Nehľadiac na to, čo by na to povedali ľudia, keď sa dozvedia, že chodíte k psychológovi. Buďte šťastní, že konečne dokážete riešiť svoje problémy, hovoriť o nich, ale hlavne, čoskoro sa ich zbaviť. Nemá predsa zmysel sa donekonečna trápiť, keď pomoc je tak blízko!

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button