Ako si vybrať

Ako zistiť správnu veľkosť prsteňa?

správna veľkosť prsteňaV internetovom obchode nám padne do oka prstienok a zatúžime si ho zaobstarať. Lenže nevieme, akú veľkosť prsteňa objednať. Veľký prsteň bude kĺzať a hrozí, že ho stratíme. Keď bude prsteň menší, v letných dňoch ho ráno na prst síce navlečieme, ale večer pôjde ťažko zložiť, pretože v horúcom počasí ruky opúchajú. Ako teda zistiť veľkosť prsteňa, ktorý nám bude dobre sedieť?

Čo je potrebné ak chcete zistiť správnu veľkosť prsteňa:

  • povrázok
  • šublera
  • prevodné tabuľky
  • meracie krúžky

Špagát

Najjednoduchšou pomôckou je obyčajný tenký špagát, ten je v každej domácnosti. Tým si omotajte prst, kde chcete prstienok nosiť. Je lepšie, keď je povrázok skôr užšie než voľnejšie.

V každom prípade ale slučku musíte pretiahnuť cez kĺby na prste tam aj späť. Dávajte si na to pozor, najmä ak ich máte silnejšie.

Posuvné meradlo

správna veľkosť prsteňaMožno máte doma starší prstienok, ktorý nosíte, je vám pohodlný, ale neviete, aká je jeho veľkosť. Dá sa to zmerať pomocou obyčajnej šublery, teda posuvného meradla.

Okrem mierky ešte budete potrebovať prevodné tabuľky, ale tie sú na internete bežne dostupné.

Akonáhle vďaka šublere zistíte vnútorný priemer prsteňa, pozriete sa v prevodných tabuľkách, aká mu odpovedá veľkosť.

Meranie je nutné vykonávať s najväčšou presnosťou a zamerať sa skutočne len na vnútorný priemer, aby nedošlo ku skresleniu výsledkov.

Papierové krúžky

Kto má doma tlačiareň, môže si vytlačiť takzvané meracie krúžky a s nimi porovnávať veľkosť prsteňa, ktorý vám padne ako uliaty, ale nepoznáte jeho veľkosť.

Prstienok musíte priložiť presne na stred a ako náhle krúžok na papieri je celý vnútri prsteňa, už viete, akú veľkosť potrebujete.

Strážte si, aby bol prstienok na krúžku skutočne rovnomerne umiestnený a aby medzi prstienkom a predtlačeným veľkostným vzorom nebola žiadna medzera.

Ďalšia alternatíva ako určiť a zistiť veľkosť prsteňa

ako zistiť správnu veľkosť prsteňaMáte dosť času, s kúpou sa neponáhľate. Šubleru nevlastníte a bojíte sa, že veľkosť určíte zle?

V takom prípade sa skúste informovať, či vám internetový obchod môže zaslať zadarmo plastové meradlo.

Ide o nastaviteľný krúžok, ktorý nasadíte na prst a utiahnete tak, aby napodobnil prsteň. Potom zistíte, akú veľkosť potrebujete objednať.

Tipy ako zistiť správnu veľkosť prsteňa

Pozor na masívne prstene, môžu robiť problémy najmä v letných horúcich dňoch pri skladaní, niekedy sa zle preťahujú cez kĺby, najmä u ľudí, ktorí ich majú výrazné.

Pri meraní pomocou povrázku nepoužívajte ani príliš tenký, ani silný materiál, ktorý pruží – je úplne nevhodný, pretože skreslí výsledok.

Upozornenie

Tento článok a jeho jednotlivé body majú len informatívny charakter.

Ak vás tento článok zaujal, tu nájdete ďalšie užitočné rady a typy: 

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button