Ako si vybraťŠport

Ako na výber zjazdových lyží?

ako vybrať zjazdové lyžeJe najvyšší čas, aby ste sa začali obzerať po nákupe nových či použitých zjazdových lyží, zimná sezóna už totiž pomaly klope na dvere. Obchody teraz ponúkajú najširšiu ponuku produktov, pretože očakávajú veľký záujem zo strany zákazníkov. Pred tým, než si ale pôjdete vybrať konkrétnu značku lyží, prečítajte si, ako ich vlastne vybrať. Ako na výber zjazdových lyží? Aj lacné lyže sa oplatia, ak majú správne parametre.

Výber zjazdových lyží podľa štýlu jazdy

Každý z vás má iný štýl jazdy, je inak skúsený. Aj podľa týchto kritérií je nutné sa pri výbere orientovať. Či už si zaobstaráte lacné lyže z bazáru či celkom nové zo značkového obchodu, zamyslite sa nad tým, aký štýl jazdy uprednostňujete.

Pozrite si aj ďalšie články:

lacné použité zjazdové lyžeNa slovenských horách, kde nie sú tak prudké svahy, sa najviac hodia klasické carvingové lyže. Ide o kratší typ lyží, ktoré majú menší rádius. Sú ideálne aj pre menej skúsených lyžiarov, veľmi ľahko sa s nimi dajú robiť oblúky.

Pre rekreačný štýl jazdy sú vhodné bežné slalomky s väčším vykrojením. Jazdí sa na nich veľmi pohodlne bez väčšej námahy.

Pokiaľ naopak uprednostňujete adrenalínový a rýchly štýl jazdy na prudkých svahoch, je lepšie zvoliť takzvané obratky, ktoré sú dlhšie.

Dĺžka zjazdových lyží

kvalitné zjazdové lyžeS výberom typu lyží úzko súvisí aj ich dĺžka. Zatiaľ čo u slalomiek je ideálne, ak sú zhruba o 10 centimetrov kratšie ako je výška vašej postavy, v prípade obračiek je lepšie zvoliť dlhší variant, a to až o 5 centimetrov viac, než koľko meriate. Prečítajte si aj článok ako sa obliecť na lyžovačku.

Značka lyží

Na značke záleží, to vám povie každý odborník. Medzi špičku sa dlhodobo radia napríklad lyže Botas, Sporten či Rossignol. Tieto značky zaobstaráte výhodne v tomto eshope, ktorý ponúka aj všetky ostatné lyžiarske potreby a doplnky. Vyjdú vás lacno a pritom určite dobre poslúžia niekoľko nasledujúcich sezón.

E-shop ponúka okrem lyží aj zimné topánky a ďalšie doplnky, ktoré sa vám budú hodiť počas zimnej dovolenky na horách.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button