Návody

Tipy na veľkonočnú výzdobu

veľkonočný veniec na oknoJar patrí medzi najobľúbenejšie časti roka. Po studenej zime prichádza doba, kedy vyjde teplé slnko, ktoré nám vlieva do tela chuť žiť. Aby sme sa aj doma cítili dobre, je potrebné tomu naše prostredie prispôsobiť. Záleží len a len na vás, či dáte prednosť klasike, alebo sa pustíte do experimentov. Najdôležitejšie je, aby vaše veľkonočné dekorácie pôsobili optimisticky, mlado a sviežo. Nebojte sa farieb a s vervou sa pustite do toho! Tipy na veľkonočnú výzdobu.

Ozdobte si dvere!

Vyzdobte svoje dvere originálnou a veselou dekoráciou, ktorá vám hneď zlepší náladu. Tu máte niekoľko tipov!

Vytvorte veniec z prútia či brezových vetvičiek. Stačí zväzok zmotať do požadovaného tvaru a potom dozdobiť. Ako? To je len na vašej fantázii. Používajte prírodné materiály, škrupiny, stužky. Tavnou pištoľou môžete dolepiť aj kuriatka či zajace z plsti alebo papiera.

Urobte veniec z vyfúknutých vajíčok. Vajcia môžete nafarbiť alebo nechať vo svojej pôvodnej farbe. Navlečte na pevný drôtik, medzi vajíčka naviažte mašle, poprípade ďalej dozdobte.

Nechajte svoj domov rozkvitnúť!

veľkonočná výzdobaTulipány, narcisy, hyacinty a krókusy miluje snáď každý. Nasaďte ich do farebného kvetináča, oviažte mašľou pastelovej farby a uvidíte, ako tieto jarné kvety prevoňajú váš domov!

Vysoká váza plná tulipánov vyzerá úžasne. Rezané tulipány ale môžete naaranžovať aj do nižších sklenených misiek. Do vázy môžete narezať konáre kríkov či stromov, na ne nadviazať pestrofarebné mašle a zavesiť maľované vajíčka.

Keramické široké misy môžete obsiať obilím. Ozdobte ich jarnými zápichmi v tvare kvetinky alebo zo suchej trávy vytvorte vtáčie hniezdo a usaďte ho pekne do mladého obilia. Malé kuriatka zoženiete určite v každom dobrom obchode s dekoráciami.

Kde je napísané, že sa perníky pečú len na Vianoce? Upečte si perníčky s veľkonočnou tématikou, prevoňajú vám domov a určite pre ne nájdete miesto, kde urobia parádu!

Nezabudnite na veľkonočný stôl!

Rozohrajte svoj veľkonočný stôl pastelovými farbami. Práve ony k jari neodmysliteľne patria.

Na veselý farebný obrus naaranžujte baránka. Baránok je klasika, bez ktorej by to nebolo ono. Je len na vás, či si baránka kúpite či upečiete doma, jedno je ale isté, mali by ste mu pripraviť dobrú podstielku!

Na svetlú tácku položte baránka a dookola ozdobte podľa svojho vkusu! Ak baránkovi urobíte vlnu z výbornej bielkovej polevy, deti sa budú len olizovať a navyše to bude aj pekne vyzerať!

veľkonočná čokoládová výzdobaDo väčšieho širokého taniera zasejte žeruchu. Až urobí pekný koberček, vyzlečte čokoládového zajaca alebo baránka zo staniolového obalu a usaďte ich na žeruchu.

Mašľa okolo krku a je hotovo. Samozrejme tu je malý háčik. Ak máte malé deti a mlsného manžela, hrozí, že len čo sa otočíte, budú čokoládové figúrky fuč.

Užívajte si jar!

Veľkonočná výzdoba môže byť nádherná, hotová doslova za chvíľu a za minimálnu cenu.

Vyjdite s rodinou na prechádzku do prírody, uvidíte, koľko skrýva príroda krás a bohatstva. Nadýchajte sa čerstvého vzduchu a užívajte jari! Veď na jar je tak krásne!

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button