KuchyňaDomácnosť

Ako zariadiť kuchyňu v rodinnom dome?

zariadiť kuchyňuVlastníte nádherný rodinný dom, kam sa chcete nasťahovať, ale ešte neviete ako by ste si mali zariadiť kuchyňu? Správna gazdinka chce mať útulnú domácnosť a čistú kuchyňu, čo si budeme nahovárať. Už dávno nerozhodujú o kuchyni len dispozície a množstvo spotrebičov, ale aj iné parametre. Poďme sa pozrieť na zariadenie kuchyne do podrobnejších detailov.

V ktorej časti domu by ste si mali zariadiť kuchyňu

Kuchyňa by vám mala maximálne vyhovovať tým, že ju umiestnite na vhodné miesto. To dobre zvážte, pri rodinných domoch je dobré lokalizovať kuchyňu severovýchodne alebo severozápadne, pretože kuchyňa tak nebude vystavovaná veľkému teplu od slnka. Tiež je vhodné mať v jej blízkosti záhradu, pivnicu alebo špajzu.

ako si zariadiť kuchyňuPokiaľ by ste si chceli zariadiť kuchyňu, z ktorej bude nádherný výhľad von, iste si tam nedáte stôl so stoličkami, a pod.

Takéto detaily riešte skôr, ako budete mať zariadené odtoky, vodu a elektrinu. Potom je problematickejšie veci zakomponovať na svoje miesto.

Kuchyňu si rozdeľte na umývací, pracovný a varný priestor. Chladničku a špajzu je vhodné navrhnúť v blízkosti umývacej zóny, oceníte to.

Príprava jedla tak pôjde ľahšie. Dostatok odkladacieho priestoru po oboch stranách drezu by mal byť taktiež samozrejmosťou.

Nábytok na mieru do kuchyne

Rátajte s možnosťou, že si môžete dať vyrobiť nábytok na mieru. Jeho prednosťou je to, že vyzerá presne podľa vašich predstáv, pretože návrh, vzhľad a prevedenie si určíte sami. Všetko vám bude sedieť na centimeter.

Správna výška kuchynskej linky, dostatok políc, priehradiek, výrez na umývačku, odpadkový kôš, to sú všetko veci, s ktorými by ste mali rátať.

zariadenie kuchyňeVeľmi dôležitý je aj výber spotrebičov. Podľa spotrebičov sa môže zmeniť aj celý tvar kuchyne, ktoré bývajú navrhnuté vrátane vstavanej umývačky, rúry alebo aj mikrovlnky.

Pokiaľ si chcete zariadiť kuchyňu do úplných detailov, nesmiete zabudnúť na žiadne spotrebiče, ktoré sú pre vás nevyhnutné.

Myslite aj na drobné spotrebiče a priestor na ich upratovanie.

Digestor je základom modernej kuchyne, preto si rozmyslite jeho polohu a aj polohu samotných kachlí, na ktorých budete variť. Prečítajte si aj články ako vyčistiť umývačku riadu a ako vyčistiť mikrovlnku.

Praktické riešenia v kuchyni a technická náročnosť

Ak ste priaznivci modernej kuchyne, iste vám neunikla možnosť umiestnenia kuchyne do tzv. ostrovčeka. Avšak toto riešenie vám nemusí vyhovovať. Pri prenášaní umytých potravín tak môžete vyliať okolo seba veľa vody. Kuchynský ostrovček je tiež technicky náročnejší.

Zabudovanie vody, varnej dosky a prívod energií by ste mali brať taktiež do úvahy. S technickou náročnosťou súvisí spojenie kuchyne s obývacou izbou či jedálňou. Zamerajte sa aj na štruktúru vášho domu, ktorá bude pre kuchyňu smerodajná.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button