Domácnosť

Ako sa zbaviť vlhkosti na chalupe: Využite solárne vetranie

ako sa zbaviť vlhkosti na chalupeOchrana proti vlhkosti je nevyhnutná na väčšine chalúp, chát aj rodinných domov, a to vďaka technológii výstavby týchto budov a celkovému charakteru lokalít. Vysúšanie v prípade nadmernej vlhkosti je nákladné a väčšinou nevyrieši problém dostatočne, keďže vlhkosť sa začne vracať. Výbornou voľbou je solárna ventilácia, ktorá dokáže zabezpečiť dokonalé pravidelné vetranie a temperovanie objektu. Ako funguje a kde je možné takéto solárne vetranie zohnať?

Ako funguje solárna ventilácia?

Základom fungovania celého systému je princíp využitia slnečnej energie. S nulovými nákladmi dostanete do interiéru čerstvý vzduch, ktorý je navyše ohriaty na požadovanú teplotu. Solárne vetranie na chalupu je zložené z čiernych absorbérov slnečných lúčov, ktoré sú opatrené priehľadným krytom.

Dochádza tak k vytváraniu skleníkového efektu a ohriatiu vzduchu vo vnútri panelu na teplotu od 25 do 55 stupňov Celzia.

Ventilátor je napájaný z fotovoltaickej časti, kde dochádza k výrobe potrebnej elektriny. Ohriaty vzduch do miestnosti prúdi PVC ventilačným potrubím či flexibilnou hadicou.

Multifunkčné využitie solárnej ventilácie

solárne vetranieSolárna ventilácia je multifunkčná. Dokáže vetrať, vysúšať, ohrievať vzduch a v neposlednom rade dokonale chrániť proti všadeprítomným plesniam.

Získate tak zdravé prostredie bez vlhkosti plesní a iných škodlivých látok. Usporíte navyše za vykurovanie interiéru. Vetranie budete mať bez starostí a s minimálnymi nákladmi na prevádzku.

Celý systém dokáže pomôcť aj v miestach s vysokým obsahom radónu.

Kde si solárne vetranie zaobstarať?

Ak chcete staviť na kvalitu v kombinácii s nízkou obstarávacou cenou, oplatí sa solárne ventiláciu zaobstarať na cez nejaký overený e-shop.

Nakupovať by ste mali u autorizovaného predajcu, ktorý disponuje zázemím spoľahlivého výrobcu vlastniaceho niekoľko patentov v tejto oblasti.

K dispozícii by mali byť navyše aj konzultácie, možnosť návrhu celého systému a komplexný servis inštalovaného zariadenia.

Prečítajte si aj:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button